Jandák je po operaci. Doléčit se pojede na chalupu

12.2.2010 7:29 odp.

Exministr kultury, poslanec za Jihočeský kraj a herec Vítězslav Jandák je po operaci. V pražské nemocnici ve Střešovicích se v pátek dopoledne podrobil zákroku, kdy mu lékaři odstranili potíže s jeho zaníceným žlučníkem.

Jandák je po operaci. Doléčit se pojede na chalupu

Poslanec a věčně dobře naladěný politik a herec podstoupil chirurgický zákrok dopoledne. Operace se trochu bál, byla ale nevyhnutelná. „Jasně, že se trochu bojím, to asi každý, ale nedá se nic dělat. Bolestmi už nemůžu vydržet a poslední dny v parlamentu, kdy tam byly jen hádky a stresové prostředí, mne rozhodně nepřidaly," řekl před zákrokem serveru ParlamentniListy.cz Jandák.

Po operaci leží ve Vojenské nemocnici a cítí se dobře. Podle informací od jeho rodiny je v pořádku a probouzí se z narkózy. Teď bude zhruba dva dny pod dozorem na oddělení JIP, pokud nenastanou komplikace, bude přeložen na pooperační a následně na nadstandardní pokoj.

V nemocnici si pobude zřejmě zhruba deset až čtrnáct dní, pak bude propuštěn do domácího ošetřování. „Pak se chci vrhnout znovu do práce. Hlavně pojedu na chalupu na Třeboňsko, protože to místo, ta příroda, to pro mne budou asi nejlepší lázně. Ale musím se dát dohromady, protože rozjíždíme volební kampaň a musím být fit," svěřil se Jandák.

Lékaři také nařídí politikovi přísnou pooperační žlučníkovou dietu a už nyní mu doporučili alespoň omezit kouření. „Kouřit jsem přestal několikrát a zase začal. Je to začarovaný kruh. Uvidíme, zda se mi to tentokrát podaří. Třeba se mi po operaci změní chutě a bude vyřešeno," dodal poslanec.

Prací poslance dělám naplno

V letošních parlamentních volbách bude kandidovat naposledy. Nechce prý být podle svých slov tím, kdo se ve sněmovně narodil, žije a zemře tam. Práci poslance se ale dvaašedesátiletý Jandák věnuje velmi poctivě a naplno. Pravidelně každé pondělí je ve své poslanecké kanceláři v Jindřichově Hradci, pak objíždí kraj a nikdy, pokud není nemocný, nechybí na jednáních ve sněmovně.

Čtěte více: Jandák: Letos budu kandidovat naposledy

Kromě toho se zajímá o starosti běžných občanů na jihu Čech a snaží se pomáhat i různým institucím, včetně hasičů, neziskových organizací či například Azylovému domu Rybka v Husinci na Prachaticku, kde je patronem „Školky Medvídek".

„Pan Jandák nám velice pomáhá a i když já osobně nejsem nijak politicky vyhraněná, pan Jandák byl kdysi jediný, kdo nám nabídl pomoc a za to si ho moc vážím a pomáhá dodnes," prozradila ředitelka jediného azylového domu v Česku, který ubytovává celé rodiny a který patří k unikátním svým zaměřením i fungováním nejen u nás, ale i v Evropě.

Foto: Hans Štembera

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kra

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj: Na výlet do Písku, Blatné, Vodňan i Strakonic

22:02 Jihočeský kraj: Na výlet do Písku, Blatné, Vodňan i Strakonic

Astronomické léto je v plném proudu, škola končí a tropické počasí ustupuje středoevropskému létu. N…