John: Očekáváme, že ministr Kubice dostojí slibu a odstoupí ještě dnes

06.09.2012 16:05

"Jsem rád, že se ukazuje druhá strana mince vykonstruované kauzy odvolaného Petra Lessyho." říká Radek John ve svém vystoupení k novému vývoji v kauze policejního prezidenta.

John: Očekáváme, že ministr Kubice dostojí slibu a odstoupí ještě dnes
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radek John

 

Jsem rád, že se ukazuje druhá strana mince vykonstruované kauzy odvolaného PP Petra Lessyho. Na základě dostupných informací, že pokus, nebojím se říci kmotrů, šíbrů a korupčníků selhává a v jejich komplotu se objevují fatální chyby a naprosto neuvěřitelné trhliny. 
 
Dnes jsme svědky prvních kroků právního zástupce Petra Lessyho, který poslal stížnost proti obvinění GIBSu, kde jasně dokládá, že v inkriminovanou dobu, kdy měl spáchat policejní prezident údajný trestný čin, nebyl v Praze a měl dovolenou. Jeho žádost o dovolenou dokonce signoval samotný ministr Jan Kubice!!!! Ten samý člověk, který uvedl v pořadu Události komentáře, že v případě jakýchkoliv sebemenších pochybností ve věci odvolání policejního prezidenta podá okamžitou demisi!!!
 
Je to jasná ukázka toho, že lidé, kteří stojí v pozadí tohoto vykonstruovaného politického procesu, stáli na tak tenkém ledě, že jim na přípravu této habaďůry nezbylo tolik času, aby se vyvarovali dětinských chyb. 
 
Pokud by Generální inspekce bezpečnostní služby věnovala alespoň minimum času tak základnímu úkonu jako je vyslechnutí obviněného, mohla být celá záležitost smetena ze stolu a nedošlo by k této veřejné blamáži. To se jim ale očividně nehodilo do krámu! Tato selhání jsou však natolik závažná a zpochybňující princip nezávislosti vyšetřování, že není nadále přípustné, aby šéf této vyšetřující instituce Ivan Bílek, i nadále setrval ve své funkci. Potvrzuje se, že šlo o účelovou kriminalizaci a profesní likvidaci vůči nátlaku moci imunního jedince. Navíc člověka, který policii dovedl k vyšetřování závažných kauz v nejvyšších patrech politiky. 
 
Domnívám se, že toto selhání a účelový politický puč je zcela bezprecedentním zásahem do principů demokratického a právního státu, a že by z něj měl vyvodit osobní odpovědnost i sám premiér Petr Nečas, který prohlásil, že o celé akci věděl.
 Očekáváme, že ministr Kubice dostojí svému veřejně danému slibu a odstoupí ještě dnes. Stejný krok očekáváme i od šéfa GIBS Ivana Bílka.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Veciverejne.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Boček: Děkuji premiéru Babišovi za klidné stáří veteránů

12:51 Generál Boček: Děkuji premiéru Babišovi za klidné stáří veteránů

Na Dnech NATO vystoupil se zásadními slovy legendární účastník druhé světové války, stíhací pilot RA…