Kalousek u Moravce prý fabuloval ostošest. Server odhalil jeho nepravdy

08.09.2012 7:29

Server Demagog.cz si vzal na paškál nedělní vystoupení ministra financí Miroslava Kalouska v diskusním pořadu Otázky Václava Moravce. A podle jejich zjištění se ministr dopustil řady vyložených nepravd či překroucení.

Kalousek u Moravce prý fabuloval ostošest. Server odhalil jeho nepravdy
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Ministr financí Miroslav Kalousek v pořadu ČT Otázky Václava Moravce

Ministr mimo jiné argumentoval, že zdanění práce je u nás stále ještě vyšší, než zdanění pohonných hmot. Podle serveru to však není pravda. Zdanění práce činí 42,5 procenta, ovšem za pohonné hmoty zaplatí ještě víc. Součet fixní spotřební daně a procentní DPH činí u benzínu v průměru 53,8 procenta a u nafty 49,4 procenta.

Kalousek rovněž vykládal, že nám všichni sousedé mohou závidět míru nezaměstnanosti, inflace a rovněž úrokovou míru. Ve všech zmíněných statistikách jsme přitom daleko za Německem nebo Rakouskem.

Očividné nepravdy se ministr dopustil tvrzením, že rozpočet na rok 2012 předpokládal nárůst spotřeby domácností o čtyři procenta. Podle tabulky v příloze letošního rozpočtu je však počítáno pouze s dvouprocentním růstem. Rovněž si přidal v tom, o kolik měly být podle vládního programového prohlášení sníženy platy ve státní správě. Ministr operoval s číslem dvacet procent, prohlášení mluví o desetiprocentním snížení.

Kalousek si připsal i jeden zavádějící výrok, když tvrdil, že Česká republika má větší důvěru investorů, nežli řada „starých“ členů Evropské unie. Tato „řada" však obsahuje pouze šest států původní evropské patnáctky, kteří mají horší úrokovou míru, než ČR.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ze Zemana vězeň. Vezmou všechno. Vymetou Hrad.“ Budou se prý dít věci

6:01 „Ze Zemana vězeň. Vezmou všechno. Vymetou Hrad.“ Budou se prý dít věci

„Udělají z prezidenta vězně, odříznou ho od nejbližších.“ I toto se ParlamentníListy.cz dověděly při…