Katolík Nečas pochválil Klause i Duku kvůli katedrále

24.05.2010 18:51

Volební lídr ODS Petr Nečas pochválil prezidenta Václava Klause a hlavu katolické církve za to, že se dokázali dohodnout na společné péči o Katedrálu sv. Víta.

Katolík Nečas pochválil Klause i Duku kvůli katedrále

Arcibiskup Dominik Duka se v pondělí s prezidentem Václavem Klausem dohodl, že se budou o Chrám sv. Víta starat společně.

Volební lídr ODS Petr Nečas v pořadu Impulsy Václava Moravce poděkoval panu prezidentovi a hlavě církve za to, že se dokázali dohodnout na společné péči o dlouho diskutovaném Chrámu sv. Víta. „Je dobře, že to udělali před volbami a dali tak najevo, že je možná i zdánlivě nepravděpodobná dohoda," uvedl Nečas.

Peníze z dluhopisů jen pokud je to nezbytné

Vláda chce hlasovat o vypsání třímiliardových dluhopisů na pomoc zatopeným oblastem. ODS však požádala premiéra Jana Fischera a ministra financí Eduarda Janotu o jasné dokázání toho, že v českém rozpočtu opravdu peníze nejsou. Nechce totiž zvyšovat dluh.

Mateřská podle volebního lídra ODS akorát rozpoutala destrukci Janotova balíčku. „My jsme mu to říkali, a měli jsme bohužel pravdu," řekl Nečas. Měnit to však nehodlají, i kdyby ODS vyhrála volby. Potřetí v roce je to prý už nepřístupné.

S eurem není kam spěchat, myslí si Nečas

ODS nechce, aby museli "naši vnuci platit za státní dluh, který jim tu nasekáme my". Zatímco se nyní všichni předhání, kdo nabídne dřívější termín pro přijetí eura, Petr Nečas je v klidu a vstup do evropské měnové unie bere jako okrajovou bonusovou záležitost.

„Prioritou je pro mě snížení dluhu. Nabídnutý termín roku 2015 je nereálný. Podle mě není kam spěchat," řekl volební lídr ODS v pořadu Impulsy Václava Moravce.

Podle Nečase je kvůli ekonomické situaci, státnímu dluhu a korupci opomíjeno téma důchodové reformy, která je však podle jeho slovo velmi důležitá. „Věřím ale, že se nám ji podaří prosadit. Už jsme dokázali schválit její první část, navíc ČSSD nikde neříká, že ji chce zrušit. Na návrhu reformy pracuje druhá Bezděkova komise a já doufám, že uděláme všechno pro to, abychom se co nejvíce řídili jejich návrhy," doufá v povolební konsenzus Nečas.

Čtěte Téma Duel Nečas Paroubek

Více: Klaus se s Dukou dohodl na správě katedrály sv. Víta

Foto:ods.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KHS Jihočeského kraje: COVID-19 zatím předčasně ukončil jen jeden tábor

22:33 KHS Jihočeského kraje: COVID-19 zatím předčasně ukončil jen jeden tábor

V polovině prázdnin je situace na táborech celkem klidná. Jihočeští hygienici zatím mají nahlášeno k…