Klaus podpořil Chalupu. Bojujme proti kůrovci, vyzval na Šumavě

14.06.2011 15:46

Podle hlavy státu jsou zásahy do šumavské přírody nutné. Se škodlivým kůrovcem je prý potřeba zatočit. Současný stav Šumavy je prý znepokojující.

Klaus podpořil Chalupu. Bojujme proti kůrovci, vyzval na Šumavě
reklama

Prezident Václav Klaus podpořil při své návštěvě Šumavy zásahy proti kůrovci. Podle hlavy státu politika minulého ministerstva životního prostředí a někdejší vedení správy národního parku dovedly lesy do tragického stavu. Současný stav Šumavy označil prezident Klaus za alarmující.

Smutný příběh

„Působí to smutně, působí to na každého člověka smutně, působí to smutně na člověka, který Šumavu zná a má ji rád. Chtěl jsem sem přijet již před několika týdny, abych podpořil pana doktora Stráského v jeho nové roli a pana ministra životního prostředí Chalupu. Tato moje cesta je tedy hlavně podpora pana ministra a pana ředitele národního parku. To je smysl," uvedl v úterý Klaus. 

Šumava je v tragickém stavu

Ten si ohledně hodnocení bývalého vedení resortu rozhodně nebral servítky. „Je naprosto evidentní, že politika, kterou zavedl předcházející ministr a vedení tohoto národního parku dovedla Šumavu do tohoto tragického stavu a musí nastat radikální změna. Znovu opakuji, v tomto podporuji ministra i ředitele parku. V každém případě je nutné, aby člověk zasáhl. Sen o tom, že si ti vyřeší příroda sama, na to my nemůžeme v žádném případě čekat," dodal prezident.

Vedení Plzeňského kraje v úterý předalo prezidentovi návrh zákona o Národním parku Šumava. Ten by měl být klíčovým nástrojem v boji proti kůrovci.

Čtěte:

Drobil jede na Šumavu zastavit kůrovce

Šéf šumavského parku: Kůrovce přemnožil Zeman

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo obrany: O víkendu dorazí vojenští zdravotníci z USA, pomohou i další spojenci

7:34 Ministerstvo obrany: O víkendu dorazí vojenští zdravotníci z USA, pomohou i další spojenci

Ve čtvrtek 29. října Senát Parlamentu České republiky schválil mandát pro pobyt až 300 vojenských lé…