Kočí: Byla jsem v šoku, jak na mě John řval. Tak jsem utekla

06.03.2012 9:49

Nezařazená poslankyně Kristýna Kočí pokračuje ve své výpovědi během druhého dne hlavního líčení v kauze údajného uplácení poslanců Věcí veřejných. Uvedla, že poté, co podala trestní oznámení, na ni při nejbližším jednání předseda VV a ministra vnitra John řval tak, že utekla.

Kočí: Byla jsem v šoku, jak na mě John řval. Tak jsem utekla
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalá poslankyně Kristýna Kočí
reklama

Poté, co poslankyně Kočí u soudu vypověděla, že jí Bárta dal do desek obálku se sto pětitisícovkami a řekl, že je potřeba, aby zase byla loajální, začala popisovat své následné kroky.  „Dělala jsem všechn proto, aby bylo od začátku jasné, že já žádné peníze od Víta Bárty nechci a nikdy jsem si je nevzala,“ vysvětlovala s tím, že ale nechtěla, aby došlo k rozpadu klubu nebo vlády, a tak to chtěla řešit uvnitř strany.

Po podání trestního oznámení byla na jednání K6, ale Bárta ji stáhnul na jednání ministerstva dopravy, kde byl i John a řval na ni, jak je možné, že peníze dala do advokátní úschovny, a ptal se, proč hovoří o tom, že ji Bárta uplácí. „Byla jsem naprosto šokovaná, že na mě ministr vnitra řval, nakonec jsem z toho jednání utekla,“ vzpomínala před soudem Kočí.Zároveň se ale ohradila vůči pondělním výrokům Bárty, v nichž tvrdil, že mu Kočí řekla, že ta půlmilionová půjčka by se dala mediálně interpretovat jako úplatek. „Nic takového jsem neřekla,“  tvrdila Kočí a dodala, že na pozdější tiskové konferenci Věcí veřejných už odmítala stát za Bártou a očerňovat Škárku.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jih
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Obrovský skandál a zatýkání na Slovensku týkající se PENTY. U jejich firmy se fotil i Kalousek

4:40 Obrovský skandál a zatýkání na Slovensku týkající se PENTY. U jejich firmy se fotil i Kalousek

Slovenská Národní kriminální agentura, obdoba bývalé české ÚOOZ, v úterý odpoledne zadržela čelného …