Marešovy zuby do skleničky? Rath neprotestuje

29.07.2010 18:37

Manželka expremiéra a bývalého lídra ČSSD Petra Paroubková není ve svém boji s kreslířem Štěpánem Marešem zcela osamocena. Ženy, která nemůže přenést přes srdce, že ji a jejího manžela nakreslil karikaturista v seriálu Zelený Raoul při intimních hrátkách získala spojence. Stal se jím středočeský hejtman David Rath, muž který v ČSSD vždy stál po boku Paroubka.

Marešovy zuby do skleničky? Rath neprotestuje
reklama
A Rath neudělal výjimku ani tentokrát. Zůstal jedním z mála sociálních demokratů loajálních k padlému vůdci. „Kreslíř Štěpán Mareš to vůči Paroubkové přehnal. Není politička a navíc byla v té době těhotná. Pokud by měla impulzivnějšího partnera, tak bych snad i chápal, kdyby Mareše odkázal na kompletní zubní protézu, aby mu pohled na chrup ve sklence na nočním stolku připomínal jeho nechutné malůvky. To, co vám říkám je můj osobní názor a ne stanovisko sociální demokracie," sdělil ParlamentímListům.cz Rath.

Šel bych k Mackovi

„Já nejsem agresivní člověk a pan Paroubek mi také nepřipadá jako hospodský rváč. A navíc myslím, že není ani nijak výborný sprintér, takže bych mu snad utekl. Ale kdyby došlo k nejhoršímu a vyrazil mi zuby, musel bych se obrátit na kamaráda pana Ratha, Miroslava Macka. Třeba by mi udělal pevnou protézu a nemusel bych si odkládat zuby do skleničky," reagoval na Rathův výpad karikaturista.

Škromach: Je to osobní věc

Další vysocí funcionáři ČSSD se k tématu sporu paní Petry nevyjádřili. Před blížícím se volebním sjezdem jsou ve straně všichni značně opatrní a chovají se jako chytrá horákyně. Na dotaz, zda sociální demokracie nějak podpoří Petru Paroubkovou, zaslaný sms zprávou, odpověděl kromě Ratha pouze Zdeněk Škromach. „Nevím proč by měla strana Petru Paroubkovou nějak podpořit, ani nevím jak. Podle mě se jedná o osobní záležitost," napsal místopředseda a stínový ministr práce a sociálních věcí.

Jak to celé vzniklo:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš Urban

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚS opět zrušil ustanovení trestního zákoníku zmocňující vládu ke konkretizaci pojmu množství větší než malé

21:20 ÚS opět zrušil ustanovení trestního zákoníku zmocňující vládu ke konkretizaci pojmu množství větší než malé

Plénum Ústavního soudu částečně vyhovělo návrhu Okresního soudu v Chrudimi a zrušilo část ustanovení…