Ministerstvo pro místní rozvoj představilo nový zákon o veřejných zakázkách. Omezí se byrokracie a zlepší podmínky pro zadavatele

10.07.2015 17:27

Ministerstvo pro místní rozvoj v pátek novinářům obsáhle představilo hlavní přínosy i rizika nového zákona o veřejných zakázkách. Nový zákon plánuje ministerstvo v nejbližší době odeslat na vládu, platit by měl od poloviny dubna příštího roku. Informace v sídle ministerstva médiím prezentoval Vlastimil Fidler, ředitel odboru práva veřejných zakázek a koncesí.

Ministerstvo pro místní rozvoj představilo nový zákon o veřejných zakázkách. Omezí se byrokracie a zlepší podmínky pro zadavatele
Foto: wikipedia
Popisek: Ministerstvo pro místní rozvoj

Náměstek ministryně pro místní rozvoj Jan Blecha během pátečního setkání řekl novinářům, že resort během příštího týdny zašle návrh nového zákona o veřejných zakázkách na vládu, konkrétně legislativní radě vlády.

K zákonu se v průběhu sešlo rekordních tři a půl tisíce připomínek. Norma přitom musí začít platit 18. dubna 2016. Změny, které si vyžádala Evropská unie, tak musí začít platit, v opačném případě by bylo ohroženo čerpání unijních fondů.

Zadavatelé dostanou novým zákon možnost například nevylučovat nejvýhodnější nabídku, pokud u ní chybí nějaký detail a naopak bude možné vyloučit dodavatele, který dluží peníze, anebo se při minulých zakázkách neosvědčil. Navíc se budou lhůty k podávání nabídek počítat pouze v rámci pracovních dní, čímž se vyřeší dosavadní podivné zakázky, kdy došlo rychle k vyhlášení od Vánoc do Nového roku.

Ministerstvo bude zvlášť vypracovávat podrobnou metodiku k zákonu. Samotná norma sice podle ředitele Fidlera obsahuje o sto paragrafů víc, než současně platný zákon, i přesto však došlo k jeho výraznému zjednodušení. Cílem je také omezit zbytečně přebujelou administrativu a byrokracii, která prý mnohdy vedla k nelogickým krokům.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PR článek

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Pavel: Pálí nás dobré bydlo. Zapomínáme, že se máme dobře díky NATO

10:27 Generál Pavel: Pálí nás dobré bydlo. Zapomínáme, že se máme dobře díky NATO

REPORTÁŽ Veďme s Ruskem a s Čínou dialog, ale musíme být obezřetní, a i když netvoří přímou vojensko…