Ministr Dobeš opět jako rebel: Jsem katolík, za restituce jsem se bil

11. 1. 2012 18:05

Ministr školství Josef Dobeš (VV) má z toho, jak nakonec dopadla jednání o církevních restitucích, radost. Véčka podle něho dosáhla garance toho, co chtěla. Sám Dobeš přitom prý ani na chvíli nezapochyboval o tom, že restituce projdou. Ostatně - sám je katolík. A tak se za ně bil.

Ministr Dobeš opět jako rebel: Jsem katolík, za restituce jsem se bil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Josef Dobeš
reklama

Usměvavá Barbora Tachecí přivítala ve středu ve svém pořadu Fakta v posledních dnech pranýřovaného šéfa resortu školství, Josefa Dobeše (VV). Zajímala ji zejména aktuální témata, která bují uvnitř vládní koalice. Tedy zejména církevní restituce.

Tachecí zajímalo, zda v souvislosti s tlaky na církevní restituce lze hovořit o analogii s těmi, které byly před časem vyvíjeny na státní maturity. "To přirovnání není liché," řekl na kanále Prima Family ministr školství.

Jsem katolík. Za restituce jsem se bil

Popřel také spekulace, že Věci veřejné zpochybňovaly koaliční dohodu, která církevní restituce slíbila. "Já zrovna jsem katolík, já se bil za církevní restituce. Od počátku jsem byl přesvědčen, že k tomu dojde," řekl Dobeš s tím, že diskuze posledních dnů byly jen formální a Véčka si v nich potřebovala ujastnit jisté aspekty restitucí.

A čeho že tak Véčka nakonec docílila? "Docílili jsme toho, že to bude transparentní, nebudou se za tím skrývat žádné fondy, nebude losovačka a podobně," uvedl viditelně spokojený Dobeš u Tachecí. Spokojený je zejména proto, že jednáními minulých dnů Véčka získala záruku, že na církevních restitucích nebudou tratit jednotlivá ministerstva.

"Máme garanci, že se to nebude brát z resortu školství, zdravotnictví atd. Tu jsme předtím neměli," uvedl Dobeš s tím, že další hrozbu pro vládní koalici prozatím nevidí.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrad: Prezident republiky podepsal šest zákonů

20:32 Hrad: Prezident republiky podepsal šest zákonů

Prezident republiky Miloš Zeman podepsal v pátek dne 30. října 2020 těchto šest zákonů: