Ministr Kuba k odchodu poslance Fialy: Práskání dveřmi už je v ODS folklór

01.11.2012 7:15

Martin Kuba, ministr průmyslu a obchodu, chce na stranickém sjezdu kandidovat na prvního místopředsedu ODS. Spekuluje se, že by mohl zamířit ještě výš a vystřídat v čele strany Petra Nečase, ale tyto spekulace odmítá.

Ministr Kuba k odchodu poslance Fialy: Práskání dveřmi už je v ODS folklór
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Martin Kuba
reklama

Rozhovor pro Právo vznikal krátce poté, co poslanec Radim Fiala ve středu oznámil vystoupení z jeho ODS a tím připravil vládu o nominální většinu ve sněmovně. „Nevím, asi je to už nějaký folklór v ODS, že někteří kolegové, jakmile není po jejich, bouchnou za sebou dveřmi,“ komentoval to Kuba. „Přitom demokracie je i o tom, že bych měl být schopen akceptovat názor většiny,“ dodal. Ve Fialově případě už jen zbývá, aby si našel nějakého kmotra, na kterého svůj odchod hodí.

Na kongresu chce stále kandidovat na prvního místopředsedu, po boku Petra Nečase. Nechce už se vracet ke starým sporům, kdy jej Nečas označil za nedůvěryhodnou osobu a zmařil jeho kandidaturu do vedení strany. „V té době jsme se s Petrem Nečasem osobně prakticky neznali a nikdy jsme spolu vlastně neměli šanci mluvit,“ vysvětluje. „Jsem rád, že mi poté dal důvěru a svěřil mi resort průmyslu a obchodu,“ ujišťuje.

Sám sebe považuje za politika názorově blízkého například bývalému ministru spravedlnosti Jiřímu Pospíšilovi. „S Jiřím Pospíšilem jsme si stále názorově blízcí, patříme spíše k té mladší generaci politiků,“ říká Kuba. Ten zároveň odmítá, že by byl „člověkem Václava Klause,“ jak se o něm také říká. „Prezidenta Václava Klause si velmi vážím a považuji jej za jednu z nejvýznamnějších postav naší polistopadové politiky,“ říká. „Pokud i on shledává něco zajímavého na mých postojích, tak mě to může jen těšit,“ myslí si. Není však prý ani mužem Václava Klause, ani mužem mocného jihočeského ódéesáka Pavla Dlouhého, ale pouze sám sebou.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Německou europoslankyni „vyfakovali“ z konference. Užuž byla na cestě, když ji zpražil slovenský premiér a Hohlmeierová musela zůstat doma

4:46 Německou europoslankyni „vyfakovali“ z konference. Užuž byla na cestě, když ji zpražil slovenský premiér a Hohlmeierová musela zůstat doma

EXKLUZIVNĚ Monika Hohlmeierová je německá politička CSU. Od 6. října 1998 do 15. dubna 2005 byla bav…