Modrý kandidát na primátora bude v srpnu

20.07.2010 11:48

Regionální rada ODS chce o svém adeptovi, který by mohl být příštím pražským primátorem, rozhodnout počátkem srpna. Sněm pražské ODS koncem června přitom již vybral sedm lídrů pro jednotlivé pražské volební obvody. Z nich pak bude regionální rada vybírat.

Modrý kandidát na primátora bude v srpnu
reklama

ODS by si ale s přemýšlením o tváři, která by mohla být příštím pražským primátorem, měla pospíšit, i když se nový pražský primátor bude volit až na podzim, hrozí ji totiž, že kvůli popularitě TOP 09 ztratí tradiční roli pražského lídra. Do souboje o primátorské křeslo půjde totiž za TOP 09 bývalý guvernér centrální banky Zdeňek Tůma.

Věci veřejné navrhují do čela pražské radnice bývalou náměstkyni primátora Markétu Reedovou. ČSSD dala již vědět, vysílá do podzimního klání o post primátora hlavního města svého pražského zastupitele a stínového ministra spravedlnosti Jiřího Dientsbiera mladšího.

„Tímto bych chtěl pogratulovat panu Dientsbierovi k nominaci a vítězství v primárních volbách. Sociální demokraté podobně jako ODS jsou velkými stranami s jasnými principy, s tradicí a velkou členskou základnou. Nemůžeme to udělat jako TOP 09, kde na někoho ukáží a ten se stane lídrem. U nás to má nějakou proceduru, která je demokratická, ale také zabere určitý čas," vysvětlil ale v Rádiu Česko předseda pražské ODS Boris Štastný.

V červenci budeme vybírat a pak proběhne volba

Odmítl, že by určité zpoždění ukazovalo na tápání strany ve výběru kandidátů. „Kandidátní listiny mají všechny strany možnost podat do poloviny srpna. My jsme s tím takto počítali. V průběhu července budeme ještě vybírat mezi našimi kandidáty a pak proběhne volba," zdůraznil.

Šťastný také vysvětlil, že ODS sestavila novou kandidátku. „Z těch původních sedmdesáti politiků, kteří kandidovali v minulých volbách, tam zůstalo jen 24. Takže naše kandidátka je mimořádně obměněná. Regionální sněm pověřil regionální radu, aby měla možnost vybrat takzvaného superlídra, nebo-li kandidáta na primátora. Zda kandidát vzejde ze stávající listiny, nebo ne, ještě není rozhodnuto. Vyjde to najevo nejpozději začátkem srpna," dodal  pro Český rozhlas Šťastný.

Čtěte také:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: olb
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Udala, že jí řekl p*čo. „Proč nejsem očkovaná?“ zbourala pirátka, 40 let, jednání. Ztuhli. A promluvili

12:35 Udala, že jí řekl p*čo. „Proč nejsem očkovaná?“ zbourala pirátka, 40 let, jednání. Ztuhli. A promluvili

„Jak to, že nejsem naočkovaná? Proč mě nikdo nekontaktoval?“ Zhruba takto se podle zjištění redakce …