Na setkání klausovské Akce D.O.S.T. bude Dobeš s Bátorou

25.03.2011 18:12

VÍME PRVNÍ Podle důvěryhodného zdroje ParlamentníchListů.cz přijde ministr školství z Věcí veřejných Josef Dobeš na debatu Akce D.O.S.T. Hovory na pravici II., jejímž hlavním tématem je mediální kampaň vedená proti Ladislavu Bátorovi, jenž se měl stát původně Dobešovým náměstkem a jenž zde bude také přítomen.

Na setkání klausovské Akce D.O.S.T. bude Dobeš s Bátorou
reklama
Setkání se koná v pondělí 28. března od 18 hodin v Praze v budově ČSVTS v sále č. 217 na Novotného lávce č. 5. Vystoupí zde tajemník prezidenta republiky Ladislav Jakl, poslanec Evropského parlamentu za ODS Hynek Fajmon, předsedkyně Suverenity Jana Bobošíková, člen středočeského krajského výboru TOP 09 Jiří Hejlek a předseda Mladých křesťanských demokratů Petr Jurčík. Diskusní večer bude moderovat ředitel Institutu sv. Josefa Michal Semín.

TÉMA Bátora

Bude Bátora nakonec poradcem?

Vystoupení panelistů bude vyhrazena první hodina. Poté bude následovat diskuse, v níž bude v případě zájmu publika odpovídat na otázky i předseda Akce D.O.S.T. Ladislav Bátora. O něm se v současnosti spekuluje ne již jako o náměstkovi ministra, nýbrž jeho poradci. K jeho potenciálnímu angažmá by se měl Dobeš vyjádřit oficiálně 1. dubna.

Bátora se měl podle informací ParlamentníchListů.cz původně stát prvním náměstkem ministra školství Josefa Dobeše. Ten však nakonec podlehl mediálnímu tlaku, odporu premiéra a předsedy ODS Petra Nečas a vnitrostranické kritice a Bátoru náměstkem nakonec nejmenoval.

Co to je Akce D.O.S.T.

Akce D.O.S.T. je široké pravicové hnutí, s nímž spolupracují rozličné pravicové proudů od integrálních katolíků typu Michala Semína a Práva a spravedlnost, libertariánů ze Strany svobodných občanů Petra Macha, Mladých křesťanských demokratů, Konzervativní strany, monarchistické Koruny české, či neokonzervtismu blízkého Občanského institutu Nečasova poradce Romana Jocha a „populistické" Jany Bobošíkové.

Sdružení též podporují někteří zákonodárci liberálně-konzervativní ODS jako například Ivo Strejček, Hynek Fajmon, Jaroslav Kubera, Petr Pakosta či Jiří Oberfalzer. Manifest podepsala i prezidentova exkandidátka na ombudsmana Eva Dundáčková, šéfka sekretariátu předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslavy Němcové Alena Páralová, či exposlanci ODS Petr Pleva, Juraj Raninec, Zdeněk Prosek a exsenátor Karel Tejnora. D.O.S.T. má i sympatie Hradu, především Petra Hájka a prezidentova tajemníka Ladislava Jakla. Na manifestaci proti Lisabonské smlouvě před Hradem vystoupil i sám prezident Václav Klaus.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Slavný generál z Izraele, bývalý šéf Mosadu: Jedna a půl miliardy muslimů. Vždy musíte být o krok před teroristy

14:51 Slavný generál z Izraele, bývalý šéf Mosadu: Jedna a půl miliardy muslimů. Vždy musíte být o krok před teroristy

Osmnáctibodový plán k zajištění bezpečnosti České republiky sepsal veterán izraelských ozbrojených s…