Na tajné schůzce zařízli ministra Dobeše a určili nástupce. Kmotři útočí

25.7.2012 10:14 dop.

EXKLUZIVNĚ Jak ParlamentnímListům.cz potvrdily dva zdroje ze sněmovny a třetí přímo z kabinetu Petra Nečase, v rámci dění na resortech se chystají významná škatulata. Podle informací naší redakce je totiž aktuální situace taková, že by ministra dopravy Pavla Dobeše mohl nahradit Kamil Jankovský a jeho resort, ministerstvo pro místní rozvoj, by převzala vicepremiérka Karolína Peake.

Na tajné schůzce zařízli ministra Dobeše a určili nástupce. Kmotři útočí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Dobeš

Vicepremiérce Karolíně Peake a ministrovi Kamilu Jankovskému došla podle všeho trpělivost a nechtějí dál nést odpovědnost za přešlapy svého stranického kolegy Pavla Dobeše. Proto se na tajné schůzce, která se uskutečnila před několika dny, rozhodli ministra dopravy popravit a už minulý čtvrtek o tom informovali premiéra Nečase. Jeho reakce, kterou v úterý do médií prozradila Karolína Peake, byla velmi podrážděná. Premiér odmítnul, aby právě jeho zástupkyně na vládě Dobeše vyzývala k demisi. Prý je to v jeho gesci a Dobeš si zaslouží čas do pátku. Pokud v tento den nebudou registry vozidel fungovat, nejmladší ministr končí.

Celková mozaika ovšem právě začíná. Podle důvěrného zdroje mají LIDEM vše vymyšlené tak, že po odchodu Pavla Dobeše zaujme jeho místo dosavadní ministr místního rozvoje Kamil Jankovský a Karolína Peake dočasně převezme řízení MMR, které postupně k roku 2014 ukončí činnost.

Až doposud podle našich informací neměl premiér Nečas s tímto postupem problém. Ten nastal až ve chvíli, kdy by se spolu s Jankovským na místo náměstka ministra dopravy měl vrátit exministr dopravy Radek Šmerda, toho času náměstek ministra vnitra Jana Kubice.

Měl padnout šéf České pošty

Anketa

Má Pavel Dobeš rezignovat dřív než v pátek?

hlasovalo: 2769 lidí
Logiku celá věc dává, jelikož právě Šmerda podle exkluzivních informací ParlamentníchListů.cz před několika týdny chystal puč na České poště, kdy chtěl obsadit post generálního ředitele a nahradit tak stávajícího šéfa Petra Zatloukala. Tento plán údajně Šmerda chystal jak v rozporu s premiérem, tak ministrem vnitra. Proto podle našich informací Kubice zvažuje ke konci prázdnin jeho odvolání, a to zejména za pochybení v oblasti IT, za něž byl Šmerda mimo jiné zodpovědný jak na dopravě, tak nyní na vnitru. Šmerda aktuálně působí jako náměstek ministra vnitra pro informační technologie a eGovernment.

A co je v jeho souvislosti největší problém? Údajné blízké vazby na pražského podnikatele a člena ODS Tomáše Hrdličku, který má za jeho možným dosazením zpět na resort dopravy stát. O Hrdličkovi se opakovaně hovořilo jako o jednom z kmotrů ODS, který však ztratil veškerou sílu poté, co do vedení Prahy usednul primátor Svoboda.

"Ano, slyšel jsem o tom, ty informace sedí," uvedl ParlamentnímListům.cz jeden z ministrů ODS, který si nepřál být jmenován. "Nečas na Dobeše spoléhal, byl tvárný, dělal, co se mu řeklo, navíc byl loajální. Na straně druhé byl až moc blízký ministru Kubovi, s čímž měl premiér problém," doplnil.

Registry ve středu znovu zkolabovaly

ParlamentníListy.cz oslovily všechny aktéry. Jediný, kdo na telefonáty reagoval, byl ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský. "Práce na MMR mám dost, takovou nabídku jsem nedostal!!!" řekl stručně.

Problémy s registry vozidel, které trvají už víc jak dva týdny a doposud eliminovaly na 25 tisíc řidičů, by podle ministra dopravy Pavla Dobeše měly být do pátku funkční. Jinak, jak oznámil na tiskové konferenci i v médiích, odstoupí. S tímto postupem souhlasili všichni koaliční partneři. Zdali se mu to podaří, jisté není. V registrech je doposud víc jak milion chybných údajů a ve středu ráno systém opět zkolaboval.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Sdělte prosím s kým jste schopni jít při volbách do nějaké/program/ koalice

Úspěch ve volbách/ v politice/ m.j.předpokládá,najít spojence ve stranách, které mají v programu podobné cíle,záměry a metody řešení,jinými slovy k prosazení se u voličů nestačí mít " jenom" pravdu v pohledu jak by se věc mohla lépe řešit,nýbrž přímo čím,jakými změnami lze ukončit současný děsivý úp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP: Pracoviště registru vozidel na Břevnově bude 13. července mimo provoz

11:54 MHMP: Pracoviště registru vozidel na Břevnově bude 13. července mimo provoz

Magistrát hl. m. Prahy sděluje, že ve středu 13. července 2022 bude pracoviště registru vozidel v Pr…