Nečas že nekomunikuje? Za půl roku zodpověděl šest a půl tisíce dopisů

11.08.2011 13:49

Server Týden.cz přišel s informací, že premiér Petr Nečas neodpovídá na dotazy svých voličů. A ministr financí Miroslav Kalousek jen tak podle nálady. Proti tomu se ohradil mluvčí vlády Jan Osúch - Nečas prý jen za posledního půl roku zodpověděl přes šest a půl tisíce dopisů.

Nečas že nekomunikuje? Za půl roku zodpověděl šest a půl tisíce dopisů
reklama

Týden v článku upozorňuje na jednoduchý server Napistejim.cz, kde lidé mohou zanechat dotaz některému z politiků. Sám server se prezentuje jako tuzemská novinka inspirovaná pouze zahraničními portály, daleko komplexnější službu tohoto typu přitom už od svého vzniku nabízejí i ParlamentníListy.cz (sekce Profily).

Podle informací Týdnu.cz premiér vůbec neodpovídá na dotazy položené prostřednictvím Napistejim.cz. Je prý "lajdák". "Jde o zcela zavádějící a chybné informace, které se v žádném případě nezakládají na pravdě," reagoval na článek mluvčí Osúch.

"Předseda vlády Petr Nečas od ledna do července ať již elektronicky nebo korespondenčně odpověděl v rámci Úřadu vlády 5 000 (!) dopisů od občanů a 1 500 dopisů, které došly na Hlavní kancelář ODS. To je v průměru 40 zodpovězených dotazů na každý pracovní den," vysvětlil Osúch. Že by byl premiér lajdák, tedy striktně popírá.

Je to jen snaha prosadit nějaký server 
 
"Samozřejmě není v časových možnostech žádného předsedy vlády ani v České republice, ani ve světě, aby na vše odpovídal osobně, takže jsou v drtivé většině odpovědi pečlivě a individuálně připravovány oddělením styku s veřejností," uvedl Osúch. Dotazy ale zodpovídány jsou.

"Článek tedy nevypovídá pravdivě o tom, na kolik dopisů předseda vlády skutečně odpovídá. Jeho cílem je zřejmě pouze propagace jednoho internetového serveru, jehož autoři by se spíše měli zamyslet nad tím, zda-li dotazy na politiky opravdu posílají na správné adresy, a neuvádět pak do médií nepravdivé údaje, které zkreslují skutečnost."

Podle článku na Týdnu.cz jsou mezi ignoranty kromě premiéra i šéf největší opoziční strany Bohuslav Sobotka a místopředsedkyně sněmovny Kateřina Klasnová. Naopak mezi nejspolehlivější patří poslankyně Věcí veřejných Lenka Andrýsová, David Vodrážka z ODS a Jeroným Tejc z ČSSD.

Čtěte:

Za zavřenými dveřmi: Kalousek a Nečas se chytli kvůli živnostníkům

Nečas v bulváru: Socka na dovolené. Experti: Nemá mindrák jako Topolánek

Bátora je u Dobeše šéfem personálního. Chládek oněměl: Prorasista

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: par
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mezi rodiči se šíří těžko uvěřitelná zpráva. Týká se návratu dětí do škol. Letos to prý nebude...

10:38 Mezi rodiči se šíří těžko uvěřitelná zpráva. Týká se návratu dětí do škol. Letos to prý nebude...

ParlamentníListy.cz zaznamenaly už od tří pracovníků ve školství informaci, že školáky by mohl čekat…