Důvodem nového poradenství je podle ministerstva především fakt , že roste počet pohřbů bez obřadu a sociálních pohřbů na náklady obce. „Nerozloučit se s blízkými může mít vliv nejen na psychiku, ale i pracovní výkony lidí,“ vysvětluje ministerstvo. Nefunguje u nás prý přirozený systém pomoci pozůstalým a sekularizací společnosti byla smrt tabuizována. „Přitom rituály smutku a truchlení jsou nutné,“ vysvětluje Naděžda Špatenková z ministerské skupiny.
Faktem podle Lidových novin je, že dramaticky roste počet sociálních pohřbů. A nejen proto, že by lidé na poslední rozloučení s blízkými neměli. Někteří prostě jen chtějí ušetřit. Sociální pohřeb musí zemřelému vypravit obec, kde zemřel, pokud se k němu do 96 hodin od smrti nikdo nepřihlásí. Třeba ostravská čtvrť Poruba vloni vypravovala jeden sociální pohřeb týdně.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: jav
Záhada daru
Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...
Další články z rubriky

22:03 MZV: Převzetí části pozůstalosti po Janu Masarykovi
Jan Lipavský převezme ve čtvrtek část pozůstalosti po československém ministru zahraničí Janu Masary…