Odborník uhodil na dotace: Český systém nefunguje

28.03.2013 18:01

O problémech s eurodotacemi v ROP Severozápad přišel hovořit do pořadu Dvacet minut Radiožurnálu expert na finanční řízení Lukáš Wagenknecht. Uvedl, že hádky Ministerstva financí s kraji by vůbec neměly existovat, ale každý by měl nést svou část zodpovědnosti.

Odborník uhodil na dotace: Český systém nefunguje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Měna Euro
reklama

„Skoro každý může mít nějakou pravdu,“ okomentoval Wagenknecht přetahování krajů s Ministerstvem financí o zodpovědnost za peníze. „Český systém tak úplně nefunguje,“ myslí si. Nebyly zachyceny chyby, což se podle odborníka stát rozhodně mělo.

Ať na chyby nedoplatí občané

Je podle něj důležité dívat se na osobní úroveň – tedy na to, kdo za co může - a zároveň na systém. „Máme moc operačních programů, moc subjektů nebo je tu Pandořina skříňka – definice střetu zájmů,“ říká Wagenknecht.

„Já doufám, že se politici dohodnou tak, aby ty projekty jely nějakým způsobem dál. Postavené akvaparky nebo sportoviště město asi jen tak někomu neprodá,“ prohlásil expert s tím, že by bylo nespravedlivé, aby na špatný systém rozdělování peněz dopláceli občané.

Vláda by podle něj měla vnímat i fakt, že kraj je právnická osoba, ve kterém žijí lidé – a těm nakonec bude chybět něco jiného, pokud kraj bude muset platit 2,5 miliardy. „Máme drahý systém, dobře. Ale proč nefunguje perfektně?“ ptá se Wagenknecht.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Otřesné svědectví ze špitálu: „Feťáka přivezou, my ho myjeme, léčíme, krmíme. Agrese, výkaly, zvratky, zaschlé sperma. A Piráti potom…“

4:38 Otřesné svědectví ze špitálu: „Feťáka přivezou, my ho myjeme, léčíme, krmíme. Agrese, výkaly, zvratky, zaschlé sperma. A Piráti potom…“

Podle předběžných výsledků pitvy nezemřel mladý muž v Teplicích kvůli zákroku policie, ale kvůli pož…