Odsouzený exstarosta Novák neleží v nemocnici, zjistil server

30. 12. 2012 10:10

Bývalý starosta Chomutova Alexandr Novák odsouzený za korupci zatím nenastoupil do vězení kvůli údajné hospitalizaci v teplické nemocnici. Byl tam přijat ve stejný den, kdy se měl hlásit ve věznici v Praze na Pankráci. Server lidovky.cz ale zjistil, že tam neleží.

Odsouzený exstarosta Novák neleží v nemocnici, zjistil server
Foto: repro ČT
Popisek: Bývalý senátor ODS Alexandr Novák
reklama

Mluvčí chomutovského soudu před Vánoci potvrdila, že Novák je v nemocničním zařízení. Server lidovky.cz teď ale zjistil, že Novák tam nebyl hospitalizován, ale pouze dojížděl na ambulantní léčbu. Tu podstupuje i v současnosti. Potvrdil to zdroj přímo z nemocnice v Teplicích.

Odsouzený má vředy, má proto odklad. Překvapující humanismus, komentuje Bok

Novák má na své straně posudek vězeňské služby, která doporučila odložit výkon trestu o půl roku kvůli stabilizaci jeho zdravotního stavu. O jeho nástupu ovšem bude rozhodovat soud v Chomutově.

Novákův právník Jan Růžek naznačil, že se jedná o žaludeční vředy a odsouzený starosta údajně prodělal mozkovou mrtvici.

"Překvapuje mne najednou takový humanismus vězeňské služby, když v jiných, velmi závažných případech, běžně nevyhovuje. Bylo by zvláštní, kdyby člověk se žaludečními vředy nenastoupil do vězení, když jsou ve vězení i těžcí astmatici," podivil se nad verdiktem komise předseda spolku Šalamoun John Bok.

Novák měl původně podmínku a pokutu. Po odvolání byl poslán do vězení

Mluvčí vězeňské služby Robert Káčer ovšem rozhodnutí zdravotníků brání. S Novákem je prý zacházena jako s kterýmkoliv odsouzeným.

Novák dostal čtyři roky ve vězení za to, že si z Německa nechal na čerstvě zřízený rakouský účet poslat úplatek 42 milionů korun za zprostředkování prodeje akcií Severočeské plynárenské a Severočeské energetiky německé společnosti VNG.

Původně měl jen dvouletou podmínku a pokutu 5 milionů korun. Proti trestu se ale odvolal a od Krajského soudu v Ústí nad Labem dostal čtyři roky nepodmíněně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Asociace soukromého zemědělství: Návrhy na využití mimořádných financí prostřednictvím PGRLF

8:24 Asociace soukromého zemědělství: Návrhy na využití mimořádných financí prostřednictvím PGRLF

Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ ČR) včera odeslala ministru Tomanovi návrh na využití části …