Pohled ze Slovenska: Ministr Pospíšil padl za Bradáčovou

27. 6. 2012 21:00

Odvolání ministra spravedlnosti už komentují naši sousedé v zahraničí. Slovenská média píší o jeho odvolání a citují ty, kterým jeho odvolání přijde nespravedlivé. Domnívají se také, že jeho odvolání má co do činění s jeho snahou dosadit Lenku Bradáčovou na místo pražské vrchní státní zástupkyně.

Pohled ze Slovenska: Ministr Pospíšil padl za Bradáčovou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil měl například v blízké době jmenovat pražského Vrchního zástupce
reklama

Podle slovenského serveru Sme.sk Nečas odvoláním Pospíšila přišel “definitivně o imidž bojovníka proti korupci”. Server si také všímá toho, jak rychle odvolání ministra proběhlo. Pospíšil se totiž o svém odvolání dozvěděl čtyřicet minut před tím, do práce šel tedy nic netušíc. Bývalý ministr spravedlnosti je také tím, kdo se podle serveru pro Bradáčovou “obětoval”. Jeden svůj článek dokonce zveřejnili s nadpisem “Pre Bradáčovú padol minister spravodlivosti”.

Podle osloveného politologa Jiřího Pehe je pak odvolání Pospíšila velmi kontroverzní. “Prokurátoři se začínají osmělovat, jdou i po politických kauzách. Pražská ODS se bojí, že by mohli vyšetřovat i jejich kauzy,” řekl serveru. Podle něho také Nečasova vláda nepřijala nikdy nic “převratného” a sám premiér nikdy nebojoval proti korupci, jelikož kdyby začal, ve své funkci by podle politologa rychle skončil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ane
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vrchní z restaurace dorazil na úřad práce se zlatým prstenem na palci. Dodnes vzpomínají na jeho výstup i požadavky

4:40 Vrchní z restaurace dorazil na úřad práce se zlatým prstenem na palci. Dodnes vzpomínají na jeho výstup i požadavky

Přijít o místo je v posledních měsících celkem běžná věc. Navzdory konstatování ministryně Maláčové …