Policie navrhla obžalovat 14 lidí za daňové úniky a praní špinavých peněz

24.02.2012 10:38

Kvůli daňovým únikům a praní špinavých peněz navrhla policie obžalovat čtrnáct lidí. Podle kriminalistů svým počínáním připravili stát o více než 630 milionů korun.

Policie navrhla obžalovat 14 lidí za daňové úniky a praní špinavých peněz
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Kriminalisté navrhli obžalovat čtrnáct lidí z rozsáhlých daňových úniků, praní špinavých peněz a korupce. Podle mluvčího protikorupční policie Jaroslava Ibeheje skupina připravila stát o více než 630 milionů korun. Zejména prý zahrnovala do účetnictví fiktivní faktury. Kvůli daňovým únikům i legalizaci výnosů z trestné činnosti pak založila řadu bankovních kont.

„Kriminalisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality předali Vrchnímu státnímu zastupitelství v Praze návrh na podání obžaloby na 14 osob, které jsou stíhány kvůli rozsáhlým daňovým únikům, zneužívání pravomoci veřejného činitele, přijímání úplatku, podplácení, legalizaci výnosů z trestné činnosti a padělání a pozměňování veřejné listiny,“ uvedl Ibehej.

Byl zajištěn majetek přesahující dvacet milionů

V průběhu vyšetřování došlo k zajištění majetku, jehož hodnota přesahovala částku 20 milionů korun. Část takto zajištěného majetku již byla užita k úhradě daní, které následně doměřil finanční úřad. „Zmíněný případ je historicky jednou z nejsložitějších daňových kauz, zpracovávanou naším útvarem, zejména vzhledem k vysoce organizovanému a sofistikovanému způsobu páchání trestné činnosti, která prorůstala i do veřejné správy,“ dodal mluvčí protikorupční policie.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jih

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šíří lži. Starší jsou ovlivnění. PirSTAN v Rožnově: Překvapivé sdělení

12:05 Šíří lži. Starší jsou ovlivnění. PirSTAN v Rožnově: Překvapivé sdělení

Šíří se nesmysly! Žádné zdaňování bytů ani proudy migrantů! Piráti a STAN se soustředili při kampani…