Primátora Svobodu zřejmě sleduje profesionál

2.5.2011 8:59 odp.

Dopis s fotkami rodiny, nebo výbušnina. I takové zásilky dostává hlava metropole, primátor Bohuslav Svoboda. Podle vyšetřovatelů jej možná sleduje profesionál.

Primátora Svobodu zřejmě sleduje profesionál

Primátor Bohuslav Svoboda i jeho rodina je už několik měsíců sledován. Podle vyšetřovacího týmu, který se jeho kauzou zabývá, jej zřejmě sleduje profesionál.

Svobodovou fotil profesionál

Zaregistruj se a vyhraj. Více info

Ten primátorovi například zaslal fotky jeho manželky a syna. V dopise, kam umístil i výbušninu. "Fotografie byly vysoce profesionální, manželka pana primátora na nich byla zachycena v úplném detailu, třeba jen její hlava. Nejednalo se o běžné fotografie pořízené obyčejným digitálním foťákem. Fotograf monitoroval její cestu od začátku až do konce, včetně jízdy autem," řekl serveru Aktuálně.cz zdroj obeznámený s vyšetřováním případu.

Ke spekulaci, že se jedná o profesionála, jej přiměl také fakt, že výbušninou, umístěnou v dopise, byl trinitrotoluen. Ten není běžně dostupný.

Bohuslav Svoboda sice svému sledování zprvu nepřikládal velký důraz, poté, co se jeho terčem stala i manželka a syn, obrátil se ale na policii.

"Já pro to žádné vysvětlení nemám. Těch teorií, kdo to dělá, je jistě celá řada. Obecně si myslím, že celá společnost trpí tím, že opouští zásady etického a slušného chování, a že je velmi agresivní a útočná," uvedl pro server Aktuálně.cz.

Lessy nasadil specialisty

Primátor už má i ochranku a případ začala vyšetřovat pražská kriminálka. "Výhružky rodině primátora Bohuslava Svobody začal vyšetřovat speciální tým," potvrdil serveru policejní prezident Petr Lessy.

Svoboda se k celému případu v tuto chvíli nechce vyjadřovat. Obává se, že jeho hodnocení by mohlo uškodit samotnému vyšetřování, nebo i vyprovokovat pachatele. Nehodlá tak ani spekulovat nad tím, kdo za sledováním stojí.

Více čtěte:

Svoboda má zničené dveře od bytu. Výhružky se stupňují

Nejméně populární hlavou kraje je primátor Svoboda. Překonal i Ratha

Foto: Hans Štembera

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jas

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Jaký je zájem o kandidaturu za KSČM?

Paní předsedkyně, co říkáte na to, že řada vašich bývalých zástupců nyní raději kandiduje za nezávislé apod. než za KSČM?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Praha měla loni druhou nejmladší populaci mezi kraji

17:17 Český statistický úřad: Praha měla loni druhou nejmladší populaci mezi kraji

Ve Středočeském kraji žilo i v roce 2021 nejvíce obyvatel ze všech regionů Česka, populačně nejslabš…