Radek John: Odhalím sviňárny. Už za týden

27.02.2013 8:41

Poslanec a čestný předseda Věcí veřejných Radek John se vrací k investigativní žurnalistice. Příští týden v úterý v hlavním vysílacím čase bude poprvé moderovat pořad v televizi Barrandov Bez cenzury, který bude o politice. Jeho kolegům to prý zatím nevadí.

Radek John: Odhalím sviňárny. Už za týden
Foto: tan
Popisek: Radek John v Partii na televizi Prima
reklama

Příští úterý v osm hodin večer odstartuje televize Barrandov nový investigativní pořad Bez cenzury, který bude John nejen moderovat, ale zároveň je jeho dramaturgem. A to přes to, že politici i bývalí kolegové novináři ho varovali, že po působení v politice se k žurnalistice jen sotva vrátí.

„Stejně se Radku Johnovi už delší dobu nesvěřuji,“ poznamenal Viktor Paggio ze strany LIDEM, která se od VV odštěpila. Nové Johnovo angažmá jeho kolegy spíše pobavilo, než postrašilo. „Nejdřív byl dobrým redaktorem a pak špatným politikem. Tak jsem zvědavý, jaký bude redaktor a politik dohromady,“ řekl deníku MF Dnes Jaroslav Foldyna (ČSSD).

Televize Barrandov si prý od pořadu hodně slibuje, proto ho nasazuje týden co týden v hlavním čase. Kromě Johna budou na pořadu spolupracovat i Kateřina Kašparová, Jan Čáp, Leoš Kyša nebo Tomáš Čechtický. Noví kolegové se ale k případnému střetu zájmů Johna vyjádřit nechtěli.

Bude o sviňárnách politiků

Vedení televize původně tvrdilo, že pořad bude o lidských příbězích, její mluvčí Martina Slavíková ale dnes popírá, že by kdy stanice plánovala nepolitický obsah. „Naopak, pořad bude celý o politice, vždyť tím žijeme všichni. Bude to o tom, kdo zavinil marasmus v téhle zemi. O sviňárnách politiků,“ dodal John.

Slavíková ujistila, že střet zájmů nehrozí, u každé reportáže jsou prý podstatná fakta. Dodala také, že John nebude ovlivňovat obsah týdeníku Týden nebo jiných titulů vydavatelství Empresa Media Jaromíra Soukupa. O tom, co se v magazínu píše, bude John ale pravděpodobně informován, někteří lidé z Týdne totiž prý budou pro jeho pořad natáčet reportáže.

Mediální expert Jan Jirák pro MF Dnes uvedl, že mu není znám podobný případ, kdy by politik uváděl investigativní pořad. Zároveň ale podle něj nepřekročitelná hranice mezi médii a politikou slábne. „I politici častěji píší komentáře,“ dodal.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Viděla očkování Babiše. ,,Ty kecy, to už ne.” Vakcinace očima lékařky: Sputnik i stavy ,,po opici”

4:44 Viděla očkování Babiše. ,,Ty kecy, to už ne.” Vakcinace očima lékařky: Sputnik i stavy ,,po opici”

Velkokapacitní očkovací centrum v pražské hale O2 Universum, které začne fungovat později než se plá…