Šachta a partners odmítají Randákova tvrzení o dopravním podniku

15.12.2011 14:02

Advokátní kancelář Šachta & partners se dnes ostře ohradila proti tvrzením bývalého ředitele rozvědky Karla Randáka z Nadačního fondu proti korupci (NFPK), podle kterého se peníze vyváděné z pražského dopravního podniku (DPP) na Britské Panenské ostrovy vracely přes advokátní společnost zpět do České republiky k lidem napojeným na dopravní podnik. Společnost uvedla, že její zahraniční klienti investují v Česku do vlastních projektů, a do země tak ročně přichází několik miliard korun.

Šachta a partners odmítají Randákova tvrzení o dopravním podniku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

"Pokud se najde například nějaká smlouva, která naznačuje to, že advokátní kancelář Šachta & partners poskytuje nějaké půjčky zpět sem do republiky, nebo že existují některé firmy, kde figurují lidé z advokátní kanceláře Šachta & partners a někteří lidé, kteří byli s tímto obchodem spojeni, a kteří působí ať už v dopravním podniku nebo to mohou být jejich rodinní příslušníci, tak pak samozřejmě to ukazuje na určité důkazy, že ty peníze se vrací do České republiky," řekl v neděli v České televizi Randák. Fond má podle něj důkazy, které chce předat policii.

Podezřelý nákup jízdenek

Informace o údajném vyvádění peněz z dopravního podniku zveřejnil fond minulé úterý. Finance prý šly například z dodávek náhradních dílů, pohonných hmot nebo z výroby jízdenek. Minimálně ve dvou případech figuruje firma Cokeville Asset napojená na lobbistu Ivo Rittiga. Fond upozornil i na údajné vztahy advokátní kanceláře Šachta & partners, která podle nashromážděných dokumentů za Rittiga žádala vyplacení peněz od Cokeville. DPP uvedl, že je připraven na vyšetřování případu spolupracovat. Hospodaření podniku prověří externí audit.

Advokátní kancelář i Rittig informace již dříve popřeli. "Advokátní kancelář vyzývá NFPK, aby zveřejnil způsob, jakým získal důvěrnou smlouvu mezi Cokeville Asset a panem Rittigem a chráněnou bankovní dokumentaci," dodala dnes společnost. Advokáti zároveň požadují, aby fond přesně uvedl, čím se měl podnikatel Rittig dopustit těžké korupce.

Podle fondu je podezřelý nákup předražených jízdenek od společnosti Neograph a také nákup pohonných hmot od firmy Oleo chemical, která je podle justice.cz v insolvenci. Obě firmy měly podle fondu sjednanou smlouvu s Cokeville. Se společností Neograph už podnik smlouvu rozvázal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V kriminálech kvetou kšefty s masem. Známe ceny, známe místa, známe postupy. Unikátní průvodce věznicemi pokračuje

17:59 V kriminálech kvetou kšefty s masem. Známe ceny, známe místa, známe postupy. Unikátní průvodce věznicemi pokračuje

ČESKÉ KRIMINÁLY Jídlo je v kriminále vzácnost a dá se na něm dobře vydělat. Pokud ho vyměníte za tab…