Schwarzenberg: Kalousek se omluvil, věc je uzavřena

27.09.2011 15:57

Ministr zahraničí a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg považuje spor o výrazivo, které používá ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) vůči koaličním partnerům, za uzavřený. "Tím, že se pan Kalousek omluvil, je pro mne věc uzavřena. A tedy nevidím důvodu, proč by se k tomu strana měla vyjadřovat," řekl ČTK po tiskové konferenci o výuce německého jazyka. Výkonná rada ODS v pondělí vyzvala vedení TOP 09, aby se od neurvalých výroků svého místopředsedy distancovalo.

Schwarzenberg: Kalousek se omluvil, věc je uzavřena
Foto: Martin Kovář
Popisek: Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg
reklama

Podle premiéra a předsedy ODS Petra Nečase má politické soupeření mezi ODS a TOP 09 své meze a Kalouska neomlouvá ani jeho únava a podrážděnost. Kalousek je v poslední době terčem kritiky kvůli svému chování. Naposledy označil europoslance ODS Hynka Fajmona a Iva Strejčka za "bezvýznamné" a "zlobou nadané idioty".

Bezvýznamným idiotům se omluvil

Čtěte také:
Jsou to zlobou nadaní idioti, počastoval Kalousek své kritiky

Předtím Kalouskovi totiž vyčetli, že nejezdí na zasedání ministrů financí EU a často se nechává zastupovat. Kalousek uvedl, že se tak stalo jen jednou; posléze na jejich adresu pronesl nadávky. Později se europoslancům za urážky omluvil, kritiku nicméně zároveň opět odmítl.

Kalouskovo chování je podivné už delíš dobu. Nafackoval mladíkovi, který na něj pokřikoval. Lidovým novinám v rozhovoru řekl, že Nečas je "premiér jenom z milosti kmotrů z ODS", kteří rozhodují o svých "penězovodech". Údajně také "vybuchl" a použil vulgární repliku na jednání vlády poté, co jej vicepremiérka Karolína Peake (VV) upozornila, že není gentleman, když mlátí lidi na ulici.

Mezi ODS a TOP 09 nyní neexistuje shoda v řadě důležitých rozhodnutí, jako je zpoplatnění emisních povolenek, rozpočtové určení daní, ekozakázka či otázka zaměstnaneckých stravenek. Schwarzenberg nicméně odmítá, že by mezi koaličními stranami existovalo napětí, které by mohlo skočit rozkolem ve vládě. "My chceme dokončit reformní zákony. Nic jiného nás nezajímá. Ale nám vadí, když někdo v tom překáží, když najednou navrhuje změny v rozpočtu, které by nás svedly na cestu dolů," řekl.

K věci:
Kalousek: Za vyřčené výroky se hluboce stydím a europoslancům se omlouvám
Kalousek se omluvil za urážky europoslanců
Kalousek prý na vládě nehorázně urazil Peake. On to odmítá 
Kalousek profackoval mladíka, který ho urážel. Rath: Měl opičku

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FN Brno hledá dárce rekonvalescentní plazmy

18:23 FN Brno hledá dárce rekonvalescentní plazmy

Jednou z možností léčby nemoci covid-19 je podávání rekonvalescentní plazmy od pacientů, kteří toto …