Simpsonovi ovládli českou politiku ve videu na Youtube

13.06.2010 15:09

Stane se Česko jedinou zemí, v jejímž čele jako předseda vlády stane Milhouse z amerického seriálu The Simpsons? Možné to je - alespoň na serveru YouTube, kde už několik měsíců koluje video, které upozorňuje na až zarážející vizuální podobnost českých politiků s postavami z populárního animovaného seriálu.

Simpsonovi ovládli českou politiku ve videu na Youtube
reklama
Vlastimil Tlustý jako podsaditý policejní náčelník Flandy Wiggum milující koblihy, bývalý ministr zdravotnictví Tomáš Julínek jako dvojče springfieldského chuligána Kearneyho Zzyzwicze, Jiří Paroubek jako starosta Springfieldu, který z peněz daňovýchch poplatníků jezdí na drahé dovolené do světa, nebo Ivan Langer jako ustrkovaný Ralph Wiggum, známý svým zmateným chováním, divnými choutkami, nesmyslnými výroky a neustálým šťouráním se v nose.

Tak vidí české politiky autor klipu s názvem „Simpsonovi vs. Čeští politici" umístěného na videoserveru YouTube. V něm upozorňuje na to, jak moc se svým zjevem čeští političtí představitelé podobají žlutým postavičkám z kultovního animovaného seriálu Matta Groeninga.

A ti, co jeho video zhlédli, mu dávají za pravdu. „To skoro vypadá, že se tvůrci Simpsnů inspirovali naší politickou scénou...:-D:-D" komentuje klip například uživatel s nickem jazanek.

„A já vždycky myslel, že Matt? Groening si ty postavy vymyslel, ale on zatajil, že se inspiroval českou politickou scénou. Už vím jak vznikli Simpsonovi," dodává zase s prozřením Sakalinecek.

Video však nebudí pouze bezbřehé nadšení. Například EffelHerblay v diskusi pod klipem s nadsázkou a humorem hořekuje: „Co chudaci Simpsonovi udelali,? ze si TOHLE zaslouzi? :D"
  

sobotka simpsonovi
Související:
ODS uvádí: Vytvoř svého Paroubka, nejlepšího otiskneme

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Německo bez korupce? Zapomeňte. Babišova kritička v obrovských potížích. Razie v sídle poslance. Unikly maily, částky, přeposlané faktury

11:10 Německo bez korupce? Zapomeňte. Babišova kritička v obrovských potížích. Razie v sídle poslance. Unikly maily, částky, přeposlané faktury

Dosud neznámé e-maily ukazují, jaký enormní zisk dělali obchodníci s rouškami a respirátory na úkor …