Společností cloumá homofobie, stěžuje si Franz

17.08.2012 16:17

Prezidentský kandidát Vladimír Franz zveřejnil na Facebooku své prohlášení k probíhajícímu festivalu gayů a lesbiček Prague Pride. Tvrdí v něm, že odmítavé postoje některých lidí hraničí s homofobií, kterou podněcuje strach z jinakosti.

Společností cloumá homofobie, stěžuje si Franz
Foto: archiv V. Franze
Popisek: Prof. JUDr. Vladimír Franz

"Nikomu neberu právo na názor, ale považuji za svou občanskou povinnost ostře se ohradit proti útokům vedeným vůči konání pochodu Prague Pride. Spatřuji v nich hůře či šikovněji skrývané projevy homofobie a vyvolávání strachu z jinakosti. Žijeme ve svobodné společnosti, v níž má každý nezadatelné právo na svou odlišnost, pakliže tím neomezuje a neohrožuje svobody a práva druhých. Nic takového v akci Prague Pride nespatřuji," tvrdí Franz ve svém prohlášení. Akce se koná po dobu šesti dnů po celé Praze, kde se konají semináře, koncerty a promítání filmů.

Sdružení Prague Pride se v červenci ptalo prezidentských kandidátů, kteří už se ke své kandidatuře přihlásili, co si myslí o adopcích dětí homosexuálními páry a jestli by po svém zvolení zrovnoprávnili registrované partnerství se sňatkem. Pro adopci dětí byl především Miloš Zeman a Jiří Dienstbier, který uvedl, že výchova v rodině je pro dítě lepší než v ústavní péči. Dienstbier by také po svém zvolení zrovnoprávnil registraci se sňatkem. Naprosto proti adopcím a sňatkům se naopak vyjádřili Ladislav Jakl a Vladimír Dlouhý. Oblíbený kandidát gayů a lesbiček Jan Fischer se vyjádřil, že je spíše zastáncem tradiční rodiny, s homosexuály ale problém nemá.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ane

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Megabyznys na drahách v režii ostravských podnikatelů. Vagóny, stovky milionů, soudy a zase ta se strachem vyslovená jména politika KDU a Kalouskova nepřítele, na něhož jste zapomněli

16:55 Megabyznys na drahách v režii ostravských podnikatelů. Vagóny, stovky milionů, soudy a zase ta se strachem vyslovená jména politika KDU a Kalouskova nepřítele, na něhož jste zapomněli

ParlamentníListy.cz byly v minulých dnech upozorněny na situaci v Ostravských opravnách a strojírnác…