Taková nenávist. "Prasata v žitě" nemohou Kalouska vystát

29.07.2011 4:30 | Zprávy
autor: Radek Kraus

Ministr financí, poslanec za TOP 09 a obyvatel jihočeské Bechyně před časem prohlásil, že lidi se v podstatě nemají tak špatně a mnozí si doslova žijí jako "prasata v žitě". Pozastavoval se nad plnými košíky nakupujících v supermarketech a podle jeho názoru nejplnější košíky mají nezaměstnaní a důchodci. Bechyňští, kteří na svého ministra moc pyšní prý nejsou, mají ale jiný názor.

Taková nenávist. "Prasata v žitě" nemohou Kalouska vystát

"Jestli pan Kalousek říká, že se máme jak prasata v žitě, tak se asi nepodíval do zrcadla," rozčílila se Martina Berková z Bechyně, která se prý stydí za to, že je ze stejného města, jako sám "velký" Kalousek.

"Jak ví pan ministr, kdo je a kdo není zaměstnaný? Jak pozná, že je nebo není v důchodu? On je asi vševědoucí. Jen ať si jde zkusit vyžít ve dvou lidech s 18 tisíci měsíčně, když má člověk zaplatit byt, jídlo, ošacení. A to, že třeba já, když zaberu, jdu udělat nákup na celý měsíc, na tom snad není nic špatného. Ušetřím tím spoustu peněz, protože spoustu věcí mají u nás v supermarketu v akci," říká pro ParlamentníListy.cz žena, která má čtyři roky do důchodu, je rok bez práce a jinou nemůže najít. A ptá se, jestli by ministr z takové částky měsíčně vyžil.


Důchodci v Bechyni ministra nevidí rádi

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Dřív prezidenti na summit NATO jezdili

A byli to i prezidenti z jiného tábora než vládního. V čem je to teď jiné? A o čem se tam vlastně rozhoduje a rozhoduje se tam o něčem, jakože by prezident mohl třeba svou účastí rozhodnout o něčem, co vláda nechce?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nejsou důkazy? Neúspěch akce „čínský špion“ by měl zajímat Babiše

4:40 Nejsou důkazy? Neúspěch akce „čínský špion“ by měl zajímat Babiše

Skončí “velká kauza” s údajným čínským agentem blamáží pro BIS i policii? Městský soud v Praze totiž…