Testy prokázaly stoprocentní nezávadnost, přesto v Mostě padaly podniky kvůli prohibici

20.11.2012 18:09 | Zprávy
autor: Lucie Bartoš

Tohle opravdu naštve. Výzkumný ústav pro hnědé uhlí, který po celou dobu prohibice až dosud testoval alkohol i běžným spotřebitelům, zveřejnil tento týden výsledky všech provedených analýz. Nikde nic závadného! Přesto právě v Mostě díky prohibici krachovaly podniky, jak ParlamentímListům.cz odvyprávěla i jedna z bývalých barmanek! Je tak možné usuzovat, že podniky, které celostátní nařízení zruinovalo, doplatily na zlořád „metanolových zločinců“ zcela zbytečně.

Testy prokázaly stoprocentní nezávadnost, přesto v Mostě padaly podniky kvůli prohibici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alkohol, ilustrační foto

 


Z téměř patnácti set testů na přítomnost metanolu v alkoholických nápojích, které provedl výzkumný ústav v Mostě, nebyl ani jeden mimo normy. Bývalá podnikatelka Miroslava Huláková už nad tím může jen pokrčit rameny. Před půl rokem se odhodlala a založila si restauraci. Riskla to a oželela stabilní práci na plný úvazek, aby sis plnila sen. Sedmnáctihodinové šichty bez ohledu na víkendy a svátky byly nakonec vniveč. Nečasova prohibice ji zlikvidovala.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Proč jste předčasně skončil na Univerzitě obrany?

A jak to dopadlo s vaším odvoláním? Podle všeho se jím měli zabývat vaši podřízení, což mi teda přijde dost divné a myslím, že tak rozhodnutí nemůže být ani objektivní. Mimochodem, jak jste spokojen ve funkci ministra? Přijdete mi jako nevýrazný a spíš jen jak loutka, nepřipadáte si tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: Klesá podíl firem inovujících své výrobky a služby

16:32 ČSÚ: Klesá podíl firem inovujících své výrobky a služby

V letech 2022–2024 inovovalo v Česku své produkty nebo procesy 43 % podniků s deseti a více zaměstna…