Ústeckou dominantu si pronajala firma, co dříve patřila otci primátora

01.09.2012 20:04

Ústeckou dominantu Větruši bude mít příštích deset let v pronájmu firma Ekofin PC, která ještě před dvěma lety patřila otci primátora Víta Mandíka (ČSSD). Vyplývá to z rozhodnutí rady města.

Ústeckou dominantu si pronajala firma, co dříve patřila otci primátora
Foto: Archiv
Popisek: Ilustrační foto

Firmu dnes vlastní Jiří Dušek, známý spojením s ústeckou ČSSD. Vít Mandík otázky na případný střet zájmů odmítá. "S Větruší ani Ekofinem už nemám nic společného," uvedl. Nový nájemce podle něj přinese mnohem větší nájemné než dosud. Ekofin k zámečku z roku 1900 přistavěl nové křídlo, na které dostal z evropských peněz 80 milionů korun.

Firma Ekofin vznikla na počátku 90. let a do prosince 2010 měla v obchodním rejstříku jen oprávnění na účetnictví a správu dat. Do konce roku 2010 byli jednateli firmy oba Mandíkové, otec Josef i pozdější primátor Vít.

Se stavebnictvím tehdy neměla firma žádné zkušenosti, ale přesto jí město nejdřív prodalo pozemky vedle zámečku za 1,5 milionu korun, načež se začala ucházet o evropskou dotaci 80 milionů na přístavbu. O ní rozhodoval výbor regionální rady, v němž mají hlavní slovo právě politici z ČSSD. Mandík se na podzim 2010 stal primátorem a z firmy odešel.

Teď dostane Ekofin do správy i nebytové prostory patřící městu. "Rada města rozhodla o pronájmu prostor společnosti Ekofin PC. Pronájem je na dobu deseti let, v případě porušení podmínek smlouvy je výpovědní lhůta tři měsíce," uvedla mluvčí města Romana Macová.

Výše pronájmu je stanovena na 600.000 korun ročně včetně DPH. Nájemce podle mluvčí musí zachovat využití budovy, tedy neomezit provoz restaurace a vyhlídkové terasy pro veřejnost.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kraj Vysočina: Během letní sezóny využilo zvýhodněné vstupné do krajských památek téměř 80 tisíc návštěvníků

22:45 Kraj Vysočina: Během letní sezóny využilo zvýhodněné vstupné do krajských památek téměř 80 tisíc návštěvníků

Dospělí za polovic a děti zdarma. Od července do konce září letošního roku se za těchto podmínek otv…