Ve Varnsdorfu zemřela žena po útoku Romů. DSSS jede protestovat

19.01.2012 19:57

Žena, na kterou na Nový rok zaútočili Romové, zemřela. Dělnická strana sociální spravedlnosti proto chystá na 29. ledna ve Varnsdorfu mítink a poté pochod městem.

Ve Varnsdorfu zemřela žena po útoku Romů. DSSS jede protestovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Davy, sociální nepokoje, nespokojenost na demonstraci v Rumburku v září 2011. Odvrátíme podobné protesty nyní, po devíti letech?
reklama

DSSS sice požádalo o zábor autobusového nádraží, to se ale pravděpodobně nepodaří. "Demonstrace je poněkud v konfliktu s využitím nádraží, bude tedy asi potřeba se s nimi domluvit na jiném možném řešení," uvedla pro Českou televizi mluvčí města Romana Macová.

Čekají se stovky lidí

Prostor na náměstí Edvarda Beneše má už zamluvené místní aktivista Petr Heinrich. Ten sice možná se spolupořadateli zábor plochy na inkriminovaný víkend zruší, nikoliv však z důvodu umožnění demonstrace vandasovců. "Nevíme, kdy bude pohřeb té paní, proto z důvodu piety nechceme pořádat veřejnou akci," uvedl Heinrich pro ParlamentníListy.cz.

DSSS po smrti ženy přitvrdila protiromskou rétoriku. "Ta akce je motivována především stále narůstajícím cikánským násilím, které není ani přes sliby vlády řešeno," řekl severočeský lídr strany Petr Kotáb.

To, zda žena opravdu zemřela po útoku, zatím není úplně jisté. Byla proto nařízena pitva. Na akce DSSS mohou dorazit i stovky lidí včetně nespokojených místních obyvatel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Za chvíli umře. Děti jsou mu jedno." Očkování dětí: Zvedla se bouře, silná slova

12:33 ,,Za chvíli umře. Děti jsou mu jedno." Očkování dětí: Zvedla se bouře, silná slova

O potřebnosti očkování i nejmenších dětí už by raději neměl promlouvat profesor Václav Hořejší z Úst…