Véčkaři ostrouhali. Jejich hlasování už nebude pro stranu závazné

28.05.2011 15:02

Věci veřejné omezí vliv registrovaných příznivců, referenda nebudou až na výjimky pro stranu závazná, jen doporučující. Funkční období předsedy zůstává dvouleté, druhou možností bylo je o rok prodloužit. Nové stanovy v sobotu schválila konference nejmenší vládní strany, řekla novinářům po neveřejné části jednání místopředsedkyně Karolína Peake. Změní se struktura vedení VV, bude vytvořena struktura krajská.

Véčkaři ostrouhali. Jejich hlasování už nebude pro stranu závazné
reklama

"Do října bychom měli ustavit jednotlivé krajské orgány a řídit se novými stanovami," uvedla Peake. Podle další místopředsedkyně Kateřiny Klasnové pro nové stanovy hlasovala drtivá většina delegátů, konkrétně 197 ze 199 přítomných. 

Takzvaní véčkaři budou dál volit v přímé volbě předsedu strany a lídry kandidátek parlamentních a krajských voleb. Nebudou ale vybírat "jedničky" kandidátek v obcích a městských částech, kde budou za kandidátky zodpovědné místní kluby. 


Doporučující budou všechna referenda vyjma těch, o nichž nový orgán - grémium strany řekne, že budou závazná. "Jakékoliv doporučující referendum bude zveřejněno na našich webových stránkách. Pokud se strana rozhodne od doporučení vzniklého z tohoto referenda odklonit, bude muset jasně zdůvodnit, proč tak učinila," řekla Peake. 

V čele VV bude dál předseda, jenž si bude moci vybrat místopředsedy, které bude potvrzovat konference. Na grémium se přejmenuje současná rada VV a bude je tvořit předsednictvo o předsedové krajských rad. 

  • SLEDUJEME konferenci VV: ZDE


Čtěte také:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A ucho se utrhlo... Na Klause se valí obří problém z roku 1993. Zakázka na IT systém, u které byl jako premiér

15:03 A ucho se utrhlo... Na Klause se valí obří problém z roku 1993. Zakázka na IT systém, u které byl jako premiér

Je nepsaným pravidlem, že se řada skandálů ukrývá pod málo přístupnou hladinou IT zakázek. Za všechn…