Vláda: Elektronické hlasování umožní volit na dálku

15.10.2012 19:21 | Zprávy
autor: Vlada.cz

Vláda se na své středeční schůzi bude zabývat možnostmi zavedení elektronického způsobu hlasování ve volbách.

Vláda: Elektronické hlasování umožní volit na dálku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební místnost

Informaci o projektu předloží kolegům v kabinetu ministr vnitra Jan Kubice, jehož rezort byl společně s Českým statistickým úřadem úkolem pověřen. Záměr vyplývající z koaliční smlouvy počítal s pilotní realizací ve volebním roce 2012 a následným plnohodnotným zavedením od voleb do Poslanecké sněmovny v roce 2014. Materiál nabízí několik variant řešení.

Projektový tým ministerstva zpracoval své poznatky také z jiných evropských států, které mají s elektronickým hlasováním a jeho aplikací praktické zkušenosti. Jedná například o Švýcarsko, Německo, Nizozemí, Estonsko, Velká Británie, Španělsko nebo Rakousko. Pozornost byla věnována detailně i těm státům, kde došlo sice k zavedené elektronickému hlasování, později však bylo od projektu odstoupeno.
Elektronické volby mají usnadnit práci

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOHS provedl místní šetření v oblasti tabákových výrobků

11:18 ÚOHS provedl místní šetření v oblasti tabákových výrobků

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže provedl v posledních týdnech sérii neohlášených místních šetřen…