Vláda projedná výrazné snížení počtu dotačních programů

28.11.2012 6:06

Vláda se dnes bude zabývat návrhem ministerstva pro místní rozvoj (MMR), aby se od roku 2014 snížil počet dotačních programů, přes které do Česka proudí peníze z Evropské unie, ze současných 17 na osm. Ministři také projednají návrh na zachování výše státního příspěvku na podporu obnovitelných zdrojů a novelu zákona o finančních konglomerátech a doplňkovém dohledu.

Vláda projedná výrazné snížení počtu dotačních programů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zasedání vlády narozdíl od sněmovny vyniklo tedy hojnou účastí
reklama

 MMR navrhuje vznik operačních programů s názvy Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, Výzkum, vývoj a vzdělání, Doprava, Životní prostředí, Zaměstnanost, Praha-pól růstu ČR, Technická pomoc a Integrovaný regionální operační program. Poslední jmenovaný program má nahradit dosavadní regionální programy.

Elektřina zdraží, vládní sanze navzdory

Podle původních plánů se měl státní příspěvek na podporu obnovitelných zdrojů v roce 2013 snížit na 9,7 miliardy z letošních 11,7 miliardy korun, což vyvolalo protesty zástupců průmyslu. I přes zachování letošní výše příspěvku ale podle propočtů ministerstva průmyslu a obchodu elektřina od ledna kvůli obnovitelným zdrojům zdraží.

Schválením novely zákona o finančních konglomerátech a doplňkovém dohledu by Česká národní banka získala další pravomoci ohledně dohledu nad finančními skupinami, které působí ve více oblastech finančního trhu. Změny požaduje Evropská unie.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sdružení Neratov šije roušky i s pomocí Nadace ČEZ

20:40 Sdružení Neratov šije roušky i s pomocí Nadace ČEZ

Bleskovou krizovou pomoc v hodnotě 50 tisíc korun využilo i Sdružení Neratov v Orlických horách. Pod…