Vláda vábí na český trh nového mobilního operátora

04.07.2012 20:46

Česká vláda by na tuzemský trh ráda přilákala dalšího, už čtvrtého, mobilního operátora. Po jednání kabinetu to oznámil ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba. Zadání k vypracování podmínek vstupu nového operátora na trh už obdržel šéf Českého telekomunikačního úřadu Pavel Dvořák.

Vláda vábí na český trh nového mobilního operátora
Foto: Archiv
Popisek: Mobilní telefon - ilustrační foto.

„Podobu aukce stanoví ČTÚ jako nezávislý regulátor, přesto vláda je tím, kdo určuje strategii,“ řekl na brífinku ministr Kuba. Podle něho je zásadní, aby se síly v tomto sektoru českého trhu rozvolnily a skončil tak současný oligopol, tedy situace, kdy na trhu figuruje omezené množství firem, které mohou díky tajným dohodám udávat jak směr celého odvětví, tak i domlouvat společnou cenovou politiku.

Vstup nového operátora na trh by mělo podpořit také rozšíření povinnosti takzvaného národního roamingu, tedy umožnění využívání sítí současných operátorů, jež budou nuceny současné firmy dát k dispozici. Český telekomunikační úřad také stanovil požadavek, aby došlo k pokrytí i sítě i na hlavních silničních a železničních tazích. „My se stavem regulace v této oblasti nejsme spokojeni,“ prohlásil k tomu premiér Petr Nečas. Povzbuzení konkurenčního prostředí a účinné regulace jsou podle šéfa české vlády cestou ke skutečnému tržnímu prostředí.

Přípravě podmínek vstupu nového operátora na trh musí být podle ministra průmyslu věnována dostatečná pozornost, aby Česku nehrozily spory u evropských soudů nebo antimonopolního úřadu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: rp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Povodí Moravy opravilo koryto Lejtny v Bratčicích

22:45 Povodí Moravy opravilo koryto Lejtny v Bratčicích

Povodí Moravy, s. p. dokončilo opravu více než 800 m dlouhého úseku vodního toku Lejtna v Bratčicích…