Všechny strany mají škraloup. Nevolte je, vyzývá server

08.02.2010 6:11

Nevolte ČSSD. Nevolte ODS. Nevolte KSČM. Nevolte TOP 09. Nevolte DS. Nevolte KDU-ČSL. Nevolte SSO. Nevolte SPO. K tomu vyzývá web Nevolte.cz

Všechny strany mají škraloup. Nevolte je, vyzývá server

Provozuje jej pražský grafik Marek Wollmann. Web shrnuje všechny články a televizní příspěvky o kauzách politických stran. Vedle toho se na Facebooku prezentuje videomontážemi, na kterých například Jiří Paroubek střílí z pistole na „tajném srazu ČSSD“ nebo Mirek Topolánek v masce hokejového brankáře hrozí lidem asimilací jako mechanická kolektivní bytost Borg ze Star Treku. Video se jmenuje „Topolánek není člověk.“

Stránky www.nevolte.cz si prohlédněte ZDE

Server ParlamentniListy.cz vám se zakladatelem stránek Markem Wollmannem jako první přináší rozhovor.
Video s Topolánkem jako Borgem je reakcí na Topolánkův vlastní videoprojev, ve kterém vystoupil v hokejové brankářské masce poté, co na něj čtyři muži na mítinku v Hustopečích házeli kameny.

Topolánka v hokejové masce můžete vidět ZDE 

O každé významné straně píše Wollmann jako o nevolitelné a shrnuje její kauzy. V případě ČSSD jde například o podezřelé obchody Filipa Bušiny, spolupracovníka středočeského hejtmana Davida Ratha. V případě ODS zase o toskánskou aféru nebo o kontroverze spojené s chomutovskou primátorkou Řápkovou. U TOP 09 Wollmann shrnul kontroverzní minulost místopředsedy Miroslava Kalouska. A stranu označuje jako "klon ODS".

Špína je na každého. Ale volit by se mělo 

Co vás vedlo k založení stránek? Rozhodla jedna konkrétní kauza, nebo šlo o dlouhodobou nespokojenost?
Ze všeho nejvíc to byl pořad Reportéři ČT. Když jsem v něm sledoval například kauzy kolem chomutovské primátorky Řápkové a viděl jsem, že i když novináři najdou dost důkazů, politik je stejně nesetřelitelný, uvědomil jsem si, že by stálo za to všechny kauzy shrnout na jednom místě. Myslíte si tedy, že by váš server mohl v politice něco změnit? Nemyslím si, že by server Nevolte.cz sám o sobě dokázal něco změnit. To spíš voliči by si měli uvědomit, co mohou změnit oni. Když volby zase vyhrají velké strany, ODS a ČSSD, politika bude pořád stejná.

Vaše stránky se ale jmenují Nevolte.cz – a mají sekci věnovanou prakticky všem významným stranám. Neříkáte tedy vlastně lidem, aby nevolili vůbec?
Ne. Název domény nevolte.cz má znamenat nevolte politické strany zapletené do korupce, nevolte politické strany, které jsou svým programem zaměřeny proti demokracii. Čili nevolte korupci, klientelismus, extremismus.Šlo mi o to, aby se voliči zamysleli, co politici dělají, a měli dostatek informací k volbám pohromadě na jednom místě. Nechci těmito stránkami říct ale ani to, aby lidé volili strany, jež tam uvedené nejsou.

Ideální situace? Až ten web zavřu. 

Na stránkách Nevolte.cz není zmíněna Strana zelených. Proč?
Nejsou tam strany, na které jsem nenašel dost špíny. O zelených se možná říká, že jsou blázniví, ale žádnou kauzu s důkazy zatím nemají. Stejně tak čekám s Věcmi veřejnými, rád bych počkal, jestli to, co teď vytahují na Radka Johna, je nějak opodstatněné. Ale kdyby se zítra objevilo něco na kohokoliv, kdo na stránkách ješte není, určitě bych to dal i na Nevolte.cz. Stránky jsou reálným obrazem, nechci a nemanipuluji skutečnost. 

Plánujete, že byste sám kandidoval?
Takhle jsem o tom nikdy nepřemýšlel. Ale nemyslím si, nejsem politik a ani se nesnažím nabízet řešení, pouze upozorňuji, připomínám.

Jaké máte s Nevolte.cz plány do budoucna?
To nezálěží na mě, ale na tom zdali naše politika bude podobnou reflexi potřebovat, osobně doufám, že ne. Takže v ideálním případě stránky zaniknou, v horším se budu dále snažit připomínat, kdo jsou naši politici. 

Foto: Nevolte.cz 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: cti

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havel před listopadem 1989 uzavřel dohodu. Putinova neznámá cesta. Pamětníci bez obalu

10:44 Havel před listopadem 1989 uzavřel dohodu. Putinova neznámá cesta. Pamětníci bez obalu

O mnoha věcech se za bývalého režimu nesmělo mluvit a tato doba se podle mě vrací. Má lepší kabát a …