Zeman velebí Drobila z ODS: Vyslyšel mé prosby o kůrovci

14.9.2010 1:33 odp.

Expremiér a „patron“ Strany práv občanů-Zemanovci Miloš Zeman pěje ódy na nového ministra životního prostředí Pavla Drobila (ODS). Děkuje mu za to, že vyslyšel jeho prosby, týkající se problémů s kůrovcem na Šumavě.

Zeman velebí Drobila z ODS: Vyslyšel mé prosby o kůrovci

Právě Pavel Drobil navštívil o víkendu Šumavu a zhodnotil, že situace je v Národním parku skutečně tragická a je potřeba více těžit zasažené stromy.

"Situaci na Šumavě stále sleduji a není to tak dávno, co jsem požádal pana ministra Drobila, aby si udělal čas a jel se podívat, jaká zvěrstva jeho předchůdci Ambrozek, Bursík, Miko a ředitelé NP Pavlíčko a Krejčí napáchali se svou metodou ´příroda si pomůže sama´," napsal v prohlášení Miloš Zeman, který pobývá na své chalupě v Novém Veselí na Vysočině.

Zeman podotkl, že je nesmírně rád, že slova, která 2. dubna letošního roku při návštěvě Šumavy vyslovil, že situace s kůrovcem je katastrofální, a že je to zločin, ministr takřka potvrdil.

V Drobilovi vidím naději

"V přístupu Pavla Drobila vidím, jak já osobně, tak i naše Strana práv občanů-Zemanovci, velkou naději, že boj o záchranu Šumavy skutečně začne a někam dospěje. To, co tam nyní probíhá, je jen fraška a další devastace hodnot, které v šumavských lesích zatím máme," upozornil expremiér Zeman.

Uvedl také, že je potřeba dotáhnout do konce i otázky osobní odpovědnosti za daný stav a proto požádal bývalého dlouholetého policistu a policejního ředitele, dnes v důchodu, Bohumila Bezemka, který za SPO-Z kandiduje do Senátu, a také předsedu jihočeské krajské organizace strany a právníka Františka Pohanku, aby v jeho zastoupení zjistili, jak orgány činné v trestním řízení pokročily ve vyšetřování závažných podnětů trestního oznámení, které 12. května podala na exministry Bursíka, Ambrozka, Miku a ředitele NP Šumava Pavlíčka a Krejčího, který je zatím stávajícím ředitelem, Strana práv občanů - Zemanovci.

"Podpoříme vše, co povede k záchraně a prospěchu Šumavy i jejich občanů," dodal Miloš Zeman.

Více:

Drobil jede na Šumavu zastavit kůrovce 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radek Kraus

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Co jste si myslel, když jste používal šifrovaný mobil?

Já si u vás myslím, že jste se nedpouštěl žádné korupce, ale nechápu, proč jste se do toho všeho vůbec namočil? Proč jste s takovým člověkem, jako je Redl jezdil na dovolenou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ve Francii to jde, na Slovensku to jde, Bruselu to nevadí. Fialova vláda? Seká dluhy

9:53 Ve Francii to jde, na Slovensku to jde, Bruselu to nevadí. Fialova vláda? Seká dluhy

„Nejvíce tržní a nejjednodušší řešení, které lze učinit, je, aby vláda vytáhla z ČEZ ve formě divide…