VIDEO U komunistů se utrhla mladá dáma, sprostě řvala a na chvíli bylo veselo

09.10.2021 20:22

U komunistů se chystají změny. Volební debakl vedl k rezignaci celého vedení. A Vojtěch Filip podle všeho nese tuto porážku těžce. Ovšem do štábu komunistů pronikla žena, která měla z jejich neúspěchu neskrývanou radost. Což vedlo ke konfliktu, který mají ParlamentníListy.cz zaznamenaný. O předsednictví KSČM se hlásí europoslankyně Konečná.

VIDEO U komunistů se utrhla mladá dáma, sprostě řvala a na chvíli bylo veselo
Foto: Vít Hassan
Popisek: Aktivistka, která vtrhla do štábu komunistů

Anketa

Jste spokojeni s výsledky voleb?

7%
87%
hlasovalo: 30797 lidí

U komunistů se tuto noc asi příliš slavit nebude. Strana se poprvé od sametové revoluce nedostala do Sněmovny. Obdržela podle posledního součtu 193 586 hlasů, tedy 3,6 %. Což na vstup do Sněmovny nestačí a jde o méně než poloviční výsledek oproti roku 2017.

Z těchto výsledků už předseda komunistů Vojtěch Filip vyvodil důsledky. On a všichni členové vedení rezignovali na stranické posty. Řízením KSČM jsou pověřeni Petr Šimůnek a Václav Ort. Filip označil výsledek voleb za zdrcující porážku.

„Rezignoval i celý výkonný výbor KSČM, ale až k datu mimořádného sjezdu 23. října,“ řekl Filip novinářům. Uvedl, že ho mrzí, že se nesjednotily levicové síly a lidé zvolili jiná řešení. „Uvidíme, jak to liberálně-konzervativní řešení, které vzešlo z voleb, bude fungovat ve prospěch občanů a jak dlouho nebudou lidé vnímat nedostatek levicových návrhů,“ uvedl. Jak je možné vidět z fotografie, porážka nenechala Filipa chladným.

Foto: Vít Hassan

Už tak nepříliš veselé prostředí ve štábu KSČM provázel drobný incident. Ve chvíli, když na ploché obrazovce umístěné v místnosti mluvil Petr Fiala do místnosti, kde sedělo zhruba 20 novinářů a byli zde přítomni také členové KSČM, vběhla mladá dáma a na přítomné zakřičela: „Běžte do prdele!“ a také „Čekala jsem na to celý život!“.

Celý výrok ještě jednou zopakovala. Během několika minut se kolem ní seběhli novináři a doslova doruda rozpálení členové KSČM, kteří se divili, jak se slečna bez novinářské akreditace vůbec dostala do budovy a co ji vedlo k takovým výrokům. Slečna pohnutky svého jednání vysvětlila a zmínila, že se zajímá o Paměť národa.

Jeden ze členů komunistické strany ve věku 50 let se jí zeptal, co jako komunista spáchal. Ale dotyčná odpověděla, že bylo špatně, že 30 let byli komunisté ve Sněmovně a že je dobře, že už v ní nebudou. Člen KSČ se tedy ptal, kde je pluralismus, na což Pelcová reagovala, že KSČ 40 let lidem výběr ve stranách upírala. A komunista namítl, že KSČM existuje pouze 30 let. „Já nejsem ve straně, která existovala v roce 1948, jsem ve straně, která existovala od roku 1991,“ namítl.

31letá dáma pravila, že neproběhla dekomunizace, na což komunista odpověděl, že ta proběhla a že mladá paní špatně studovala. A ironicky komentoval, že dotyčná má ráda Paměť národa, to prý „všechno vysvětluje“.

Padla pak prosba, aby dotyčná zopakovala své výroky, ale zdráhala se a ptala se, zda je vhodné opakovat tato slova do médií. „Proto jste přece tady, abyste si získala mediální pozornost,“ tvrdil komunista a Pelcová se bránila, že to pravda není. „Vás to hodně mrzí, že?“ snažila se dotyčná sypat sůl do rány narážkou na výsledky. Ale podle člena KSČM to stranu odrazí ode dna.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jenže se ukázalo, že jsou to šm*jdi.“ Pravda o Tečce, co tečkou není

10:52 „Jenže se ukázalo, že jsou to šm*jdi.“ Pravda o Tečce, co tečkou není

„Komunikačně to tedy bylo skvělé... jen v trochu špatném kontextu a realitě,“ okomentoval slogan sli…