Zeman: Šéf BIS Koudelka není člověk na svém místě

13.10.2018 11:41

Prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro PL odmítá, že by naléhal na vládu, aby odvolala ředitele civilní kontrarozvědky. Přesto však uvedl, že Michal Koudelka podle jeho slov není člověk na svém místě.

Zeman: Šéf BIS Koudelka není člověk na svém místě
Foto: Daniela Černá
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Lidové noviny před týdnem v článku tvrdily, že prezident Miloš Zeman dokonce hned třikrát naléhal na vládu, aby se zbavila ředitele BIS. Deníku to sdělil „vysoce postavený vládní činitel“. Koudelka prý coby expert na ruské agenty není podle LN prezidentovi po chuti.

„Rád by dosáhl výměny na postu šéfa civilní kontrarozvědky – Bezpečnostní informační služby (BIS), tedy úřadu, který má ze tří českých tajných služeb největší pole působnosti. ‚Zeman třikrát naléhal, aby vláda odvolala ředitele BIS Michala Koudelku,‘ prozradil LN vysoce postavený vládní činitel. A další zdroj, rovněž z kabinetu, tlak Hradu potvrdil s tím, že v koalici ANO a ČSSD panuje shoda: Zemanovi neustupovat,“ psaly Lidové noviny.

Podle prezidenta republiky je to naprostá lež. Zeman to řekl ParlamentnímListům.cz. „Je to naprostá lež Lidových novin. Nenaléhal jsem ani na vládu, ani na ministerského předsedu, natož třikrát. Nenaléhal jsem ani jednou, i když samozřejmě pan Koudelka podle mého názoru není člověk na svém místě. Ale to si musí rozhodnout vláda,“ sdělil naší redakci prezident Zeman.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radim Panenka

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Buďme jako Palach! Ať jsou dnešní dny strýců, kmotrů a lhářů sečteny! Občanská společnost nastupuje proti dezinformacím, burcovali studenti náměstí

7:51 Buďme jako Palach! Ať jsou dnešní dny strýců, kmotrů a lhářů sečteny! Občanská společnost nastupuje proti dezinformacím, burcovali studenti náměstí

REPORTÁŽ Svíčkovým pochodem si Liberečané připomněli Jana Palacha. Předtím zazněly před radnicí pros…