„Ať se vám daří,“ řekl na závěr prezentace projektů VTÚ, s. p. prezident republiky Miloš Zeman

17.10.2015 21:00

U příležitosti návštěvy prezidenta republiky a vrchního velitele ozbrojených sil Miloše Zemana ve Zlínském kraji se ve čtvrtek 15. října 2015 v muničním skladu Vrbětice uskutečnilo setkání s příslušníky Policie ČR, Armády ČR, složek integrovaného záchranného systému a starostů okolních obcí.

„Ať se vám daří,“ řekl na závěr prezentace projektů VTÚ, s. p. prezident republiky Miloš Zeman
Foto: VTÚ
Popisek: VTÚ

Klíčovými tématy byla jak aktuální situace, tak budoucnost areálu, kde v říjnu a v prosinci loňského roku explodovaly dva sklady pronajaté firmě Imex Group. Možnosti budoucího využití areálu předloží Ministerstvo obrany do konce ledna 2016 k projednání vládě ČR. Jednou z možných variant je pokračování v sanaci areálu kompetentními složkami státu při zachování dílčích technologií VTÚ, s. p. v oblasti výzkumu a vývoje munice. V současné době je v této lokalitě nasazeno armádní úkolové uskupení 186 profesionálů z Vojenské policie a Agentury logistiky.

Následným bodem programu pana prezidenta byla prezentace dílčích projektů Vojenského technického ústavu, s. p., se zaměřením nejen na techniku, kterou jsou vyzbrojeny armádní jednotky při ostraze tamních muničních skladů, ale i produktů, jenž jsou předurčeny zejména k ostraze zájmových území, včetně příhraničních oblastí. Konkrétně se jednalo o průzkumné vozidlo LOV – Pz, senzorovou jednotku ze soupravy systému ostrahy a monitorování, anténní stožár AN-12, přepravní box k izolaci od smrtelných virů Biobox, dále 60 mm minomet ANTOS (LR) pro výsadkové, průzkumné a speciální jednotky a bezpilotní rotorový univerzální systém s kolmým startem a přistáním (BRUS).

„Byl jsem velmi poctěn, že jsem mohl panu prezidentovi osobně představit část unikátního portfolia státního podniku, které bylo zaměřeno na případná bezpečnostní a zdravotní rizika. Pan prezident pozitivně hodnotil dílčí projekty a zajímal se o jejich praktické využití. Na závěr popřál, aby se státnímu podniku VTÚ dařilo,“ konstatoval ředitel Vojenského technického ústavu, s. p. Mgr. Jiří Protiva.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Z jakých čísel při svých odhdech vycházíte?

Podle odhadů exministryně financí a šéfky poslanců hnutí ANO Aleny Schillerové si příští rok čtyřčlenná rodina připlatí kvůli vyšším daním 100 tisíc korun. Ptám se, protože každý tvrdí něco jiného, určitě na tom nezbohatneme, ale jak jste dospěla k čísu právě 100 000?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Plzeň: Křtiny zebry bezhřívé

7:05 Zoo Plzeň: Křtiny zebry bezhřívé

V roce 2020 začala plzeňská zoo chovat v rámci spolupráce zejména českých a slovenských zoo ohroženo…