V kurzu se zájemci naučí, jak do internetové encyklopedie doplňovat to, co v ní dosud chybí, ale mělo by v ní být. „Celá Wikipedie totiž vznikla činností dobrovolníků, kteří se na tomto velkém shromaždišti vědomostí dělí o informace s veřejností i mezi sebou navzájem,“ vysvětlil Marek Blahuš ze spolku Wikimedia Česká republika. Účast na kurzech je bezplatná a zájemci se mohou hlásit na webových stránkách knihovny.
Během dubna proběhl v prostorách MZK cyklus tří přednášek vedených brněnskými wikipedisty Markem Blahušem a Michalem Špačkem. Posluchačky a posluchači byli blíže seznámeni s fungováním a cíli Wikipedie a s možnostmi, jak se mohou do její tvorby sami zapojit.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
Záhada daru
Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...
Další články z rubriky

22:03 MZV: Převzetí části pozůstalosti po Janu Masarykovi
Jan Lipavský převezme ve čtvrtek část pozůstalosti po československém ministru zahraničí Janu Masary…