Zástupci Akademie věd jednali o vědecké spolupráci v Memphisu

20.05.2018 21:22

Zástupci Akademie věd ČR a Univerzity Karlovy navštívili ve dnech 9. až 12. května americký Memphis, aby jednali s místní výzkumnou komunitou o vzájemné spolupráci.

 Zástupci Akademie věd jednali o vědecké spolupráci v Memphisu
Foto: AV ČR
Popisek: Logo Akademie věd ČR

Celá akce se uskutečnila jako součást programu mezinárodního festivalu Memphis in May, který se letos zaměřil na Českou republiku. Ve srovnání s minulými ročníky byl nynější důraz na výzkum v doprovodném programu výjimečný.

Ve dvaačtyřicetileté historii festivalu se program poprvé rozšířil o aktivity zaměřené na rozvoj spolupráce s místní výzkumnou komunitou, která nezahrnuje pouze univerzitu, ale např. také St. Jude Children’s Research Hospital, největší nemocnici na světě orientovanou na výzkum v dětské onkologii.

Výzkum zemětřesení a kybernetická bezpečnost

University of Memphis hostila setkání svých výzkumníků s členkou Akademické rady odpovědnou za mezinárodní spolupráci Hanou Sychrovou a zástupcem BIOCEV Vladimírem Králem. Ti diskutovali především o konkrétních oblastech možné spolupráce, vedle biomedicínských oborů šlo především o výzkum zemětřesení, kybernetické bezpečnosti a inteligentních systémů či otázek bezpečnosti finančního sektoru a jeho infrastruktury. Ve všech těchto oborech působí na University of Memphis světově uznávané kapacity, které vedou výzkumné programy s vysokou společenskou hodnotou a aplikačním potenciálem.

Předseda Rady Univerzity Karlovy pro komercializaci Karel Volenec se při své návštěvě zaměřil především na otázky komercionalizace výzkumných výsledků na americkém trhu. Společně se potom zúčastnili setkání se zmiňovanou dětskou nemocnicí St. Jude a s Centrem zdravotnického výzkumu University of Tennessee.

Festival Memphis in May je jednou z největších akcí svého druhu v USA, která každoročně přiláká tisíce návštěvníků na řadu koncertů, výstav a dalších kulturních akcí. Součástí je také společenský program, který často zahrnuje návštěvy potenciálních investorů nebo obchodních partnerů. Akce se proto uskutečnila paralelně s obchodní misí zástupců českých firem a reprezentantů agentur CzechInvest a CzechTourism.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ:  V Dukovanech skončila odstávka 3. výrobního bloku, dopoledne začal opět dodávat elektřinu

22:30 ČEZ: V Dukovanech skončila odstávka 3. výrobního bloku, dopoledne začal opět dodávat elektřinu

Energetici Jaderné elektrárny Dukovany obnovili výrobu elektrické energie na třetím výrobním bloku, …