17. týden na ČMKBK: Cena ročních kontraktů elektřiny šla vzhůru

2. 5. 2017 11:14

Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo v 17. týdnu uzavřeno 58 kontraktů na dodávku 10,6 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 8 milionů korun. Roční kontrakt elektřiny proti loňsku zdražil.

17. týden na ČMKBK: Cena ročních kontraktů elektřiny šla vzhůru
Foto: cmkbk.cz
Popisek: Českomoravská komoditní burza Kladno - logo

Cena ročního kontraktu elektřiny v nízkém napětí uzavírala na 815 Kč/MWh, což je proti loňské uzavírací ceně nárůst o 8,8 procenta. Dvouletý kontrakt elektřiny v nízkém napětí zlevnil proti předchozímu týdnu o 1 procento na 780 Kč/MWh.

Tříletý kontrakt zemního plynu v režimu maloodběr uzavíral na 470 Kč/MWh.

Připravenost znovu nakoupit elektřinu a plyn na ČMKBK avizoval na svém webu Královéhradecký kraj. „Také pro příští dva roky počítáme s nákupem energií prostřednictvím komoditní burzy. Výhodami tohoto způsobu je větší transparentnost, právní jistota, jednoduchost, ekonomická výhodnost, a také flexibilita. K nákupu energií na příští dva roky kraj využije Českomoravskou komoditní burzu v Kladně,“ uvedl radní Václav Řehoř, který je odpovědný za oblast investic a majetku. Při zatím posledním nákupu v roce 2015 se kraji podařilo snížit náklady u elektřiny meziročně o více než 6 milionů korun, u zemního plynu o zhruba 5 milionů korun.

Českomoravská komoditní burza Kladno vznikla v roce 1995 dle zákona č. 229/1992 Sb., o komoditních burzách a na základě státních povolení udělených Ministerstvem průmyslu a obchodu a Ministerstvem zemědělství. Obchodování s energiemi organizuje ČMKBK v samostatné sekci Energetická burza od roku 2002, která je tak první energetickou burzou v České republice a největším energetickým burzovním trhem s dodávkami energií ve střední Evropě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Potravinářská inspekce zveřejňuje seznam rizikových webů, nabízejících potraviny a doplňky stravy

14:01 Potravinářská inspekce zveřejňuje seznam rizikových webů, nabízejících potraviny a doplňky stravy

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) aktuálně spustila na webu Potraviny na pranýři (ww…