21. týden na Českomoravské komoditní burze Kladno: Cena elektřiny vzrostla

30.05.2016 14:10

Cena silové elektřiny na Českomoravské komoditní burze Kladno ve 21. týdnu vzrostla, zemní plyn v maloodběru zlevnil, ve velkoodběru byl zaznamenán růst. Během uplynulého týdne bylo na energetickém trhu ČMKBK uzavřeno 335 kontraktů na dodávku 443,1 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 217,6 milionu korun.

21. týden na Českomoravské komoditní burze Kladno: Cena elektřiny vzrostla
Foto: cmkbk.cz
Popisek: Českomoravská komoditní burza Kladno - logo
reklama

Cena ročního kontraktu silové elektřiny v nízkém napětí se proti předchozímu týdnu zvýšila o 6,2 % s uzavíracím kurzem 720 Kč/MWh.

U zemního plynu se v tomto týdnu obchodovaly výhradně dvouleté kontrakty. Cena proti předchozímu obchodování těchto kontraktů (počátek května) klesla v režimu maloodběr o 0,9 % na 428 Kč/MWh, v režimu velkoodběr naopak vzrostla o 1,6 % na 437 Kč/MWh.

Z nedávno uzavřených kontraktů lze zmínit nákup elektrické energie a plynu pro město Příbor a jeho příspěvkové organizace na období od ledna 2017 do prosince 2018 prostřednictvím Českomoravské komoditní burzy Kladno.

„Nákupy energií přímo na energetické burze evidentně oslovují města a obce bez ohledu na jejich velikost či počet obyvatel. Jsme rádi, že i menší města a obce chápou výhody nákupu přes komoditní burzu a dosahují tak úspor v rozpočtu,“ uvádí tiskový mluvčí kladenské burzy Martin Soukup.

Českomoravská komoditní burza Kladno vznikla v roce 1995 dle zákona č. 229/1992 Sb., o komoditních burzách a na základě státních povolení udělených Ministerstvem průmyslu a obchodu a Ministerstvem zemědělství. Obchodování s energiemi organizuje ČMKBK v samostatné sekci Energetická burza od roku 2002, která je tak první energetickou burzou v České republice a největším energetickým burzovním trhem s dodávkami energií ve střední Evropě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Motivační program Prokopa Diviše má i letos své plzeňské vítěze

14:52 ČEZ: Motivační program Prokopa Diviše má i letos své plzeňské vítěze

Motivační program Prokopa Diviše pro školní rok 2019/20, který pro studenty elektrooborů z partnersk…