21. týden na Energetické burze ČMKB

27.05.2024 9:22 | Tisková zpráva

Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) byly ve 21. týdnu uzavřeny kontrakty na dodávku 1,17 milionu MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 2,21 miliardy korun.

21. týden na Energetické burze ČMKB
Foto: cmkbk.cz
Popisek: Českomoravská komoditní burza Kladno - logo

Roční kontrakty elektrické energie s dodávkou v roce 2025 ve vysokém napětí uzavíraly s kurzem 2726 CZK/MWh, v nízkém napětí končily obchodování na ceně 2759 CZK/MWh. Dvouleté kontrakty elektrické energie s dodávkou na rok 2025 až 2026 se v nízkém napětí obchodovaly za cenu 2746 CZK/MWh, ve vysokém napětí uzavíraly obchodování s kurzem 2695 CZK/MWh.

Roční kontrakty zemního plynu s dodávkou v roce 2025 uzavíraly obchodování v maloodběru s kurzem 1096 CZK/MWh, ve velkoodběru končily obchodování na ceně 1080 CZK/MWh. Dvouleté kontrakty zemního plynu s dodávkou na rok 2025 až 2026 se v maloodběru i velkoodběru obchodovaly shodně za cenu 1051 CZK/MWh.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pražská strojírna: Osmnáctisrdcovkové křížení pro Strossmayerovo náměstí nahradí přes dvacet let starou konstrukci

22:08 Pražská strojírna: Osmnáctisrdcovkové křížení pro Strossmayerovo náměstí nahradí přes dvacet let starou konstrukci

Společnost Pražská strojírna a.s. vyrábí rozsáhlé osmnáctisrdcovkové křížení pro centrální křižovatk…