36. týden na ČMKBK: Ceny ročních kontraktů elektřiny i zemního plynu znovu klesly

12. 9. 2016 12:15

Na Českomoravské komoditní burze Kladno bylo ve 36. týdnu uzavřeno 352 kontraktů na dodávku 278,2 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele za 151,7 milionu korun. Elektřina i zemní plynu opět zlevnily.

36. týden na ČMKBK: Ceny ročních kontraktů elektřiny i zemního plynu znovu klesly
Foto: cmkbk.cz
Popisek: Českomoravská komoditní burza Kladno - logo
reklama

Cena ročního kontraktu silové elektřiny v nízkém napětí klesla proti předchozímu týdnu o 4,5 procenta na 728 Kč/MWh. Roční kontrakt zemního plynu zlevnil v maloodběru o 1,6 procenta s uzavíracím kurzem 423 Kč/MWh, ve velkoodběru o 0,7 procenta na konečných 425 Kč/MWh.

O úspěšném nákupu energií na Českomoravské komoditní burze Kladno informovala v srpnu na svých webových stránkách Karviná. Město nakoupilo elektřinu a plyn na tři následující roky a ušetřilo proti stávajícím cenám 9,5 milionu korun.

„Soutěžili jsme opět na burze dozorované státem a s naprosto zanedbatelnými náklady na dražbu samotnou. Místo 31,8 milionu korun za elektřinu i plyn zaplatí díky tomu město souhrnně jen 22,3 milionu korun,“ netají spokojenost primátor města Tomáš Hanzel. Upřesnil, že jen na plynu bude úspora 4,2 miliony korun a na elektřině 5,3 milionu korun, vyjádřeno v procentech - u plynu to bude více než 40 procent úspory a u elektřiny až 25 procent. „Šetřili jsme na dodávkách elektřiny už také v předchozích letech. Letos a vloni to jsou součtem více než tři miliony korun úspor. Vyplatilo se nám sjednotit nákupy všech energií pro město i všechny jeho organizace,“ doplnil primátor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj podpoří rekreační dopravu dotací 1,4 milionu

16:26 Jihočeský kraj podpoří rekreační dopravu dotací 1,4 milionu

Celkem 1,43 milionu korun uvolní Jihočeský kraj na podporu rekreační dopravy na jihu Čech. Prostředn…