Dáváte si na konci roku předsevzetí pro rok příští? Pokud ano, patříte k více než 70 % lidí, kteří dělají totéž. Zdaleka ne všem se ale podaří dobrý úmysl dotáhnout do konce. Velká část předsevzetí se přitom tradičně týká zdravého životního stylu – přestat kouřit, zhubnout, víc se hýbat, pomáhat těm, kdo to potřebují… Pokud jste klienty Všeobecné zdravotní pojišťovny, můžete významně zvýšit svoji šanci, že tentokrát uspějete. VZP se rozhodla svým pojištěncům na cestu ke zdravějšímu životu významně přispět. Rodinné rozpočty tak mohou ušetřit tisíce korun.
Stačí představit si modelový případ jedné rodiny: muž se rozhodl přestat kouřit (2 500 Kč) a začít hubnout pod dohledem odborníka (500 Kč). Ženu bolí záda, chce pravidelně plavat (500 Kč) a navíc se rozhodla, že začne dávat krev (1 000 Kč). Školního syna už nechtějí nechat jen sedět u počítače, přihlásili ho ve škole na florbal (500 Kč) a po škole do Sokola (500 Kč). Babička začíná zapomínat, proto s ní začnou trochu trénovat mozek (500 Kč). Navíc se rozhodli přestat riskovat nákazu klíšťovou encefalitidou a nechají se proti ní očkovat (4 x 500 Kč). Částky v závorkách ukazují, jaké příspěvky mohou od VZP na tato svá předsevzetí získat. Celkový přínos do rodinné kasy je v tomto případě 8 000 Kč.
Předsevzetí č. 1: Přestat kouřit
Kouření je častou příčinou rakoviny plic, ale také infarktu, mozkové mrtvice, nemocí cév… Náklady na léčbu těchto chorob se pohybují v miliardách korun. Na skoncování s tímto zlozvykem proto VZP svým klientům nabízí příspěvek až 2 500 korun. Podmínkou je léčba na doporučení ošetřujícího lékaře Centra pro závislé na tabáku nebo konzultanta odborného pracoviště České lékárnické komory a předložení platebních dokladů na léčivé přípravky.
Lidé, kteří se rozhodnou přestat kouřit bez odborné pomoci, jsou úspěšní jen asi v 5 % případů. „S intenzivní dlouhou intervencí to ale může být až 40 %,“ upozornila už dříve Eva Králíková, vedoucí Centra pro závislé na tabáku III. interní kliniky VFN v Praze na Karlově náměstí. Více najdete zde.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: komerční tisková zpráva