AČCKA: Cestovky pořádají konferenci ve Španělsku

21.04.2023 22:02 | Tisková zpráva

Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) pořádá další ze svých každoročních zasedání v zahraničí. Tentokrát se téměř 80 zástupců z řad českých cestovních kanceláří a agentur vypraví do země na Pyrenejském poloostrově, Španělského království. Konference, která je v historii profesního sdružení AČCKA již 54. v pořadí, se uskuteční ve dnech 23.4.-26.4.2023 na pobřeží vyhledávaného regionu Costa del Sol. Hlavními partnery akce jsou španělská kancelář pro cestovní ruch Turespana a andaluská Empresa Pública para la Gestión del Turismo y del Deporte de Andalucía. Na poznávacím programu v Malaze se podílí Turismo de Málaga a středeční část programu zajišťuje region Costa del Sol.

AČCKA: Cestovky pořádají konferenci ve Španělsku
Foto: AČCKA
Popisek: AČCKA

Španělsko hraje klíčovou roli v současném výjezdovém cestovním ruchu turistů z Evropy a z ČR. Roman Škrabánek, prezident AČCKA a majitel cestovní kanceláře specializující se na Španělsko, potvrdil rostoucí zájem ze strany českých turistů o tuto dovolenkovou destinaci. To dokládají počty návštěvníků z ČR za rok 2022 ve výši 478 tisíc osob (zdroj Španělský statistický úřad INE). „Španělsko je ideální cílovou zemí pro všechny typy turistů, zejména pro rodiny s dětmi, a díky rozsáhlé nabídce golfových pobytů a bohaté historii k poznávání se stává celoroční destinací.“

Rocío Martín, rada pro cestovní ruch střední Evropy a ředitelka pobočky Turespaña ve Vídni, k tomu dodává: „V roce, kdy si připomínáme 50 let od úmrtí Pabla Picassa, rodáka z Malagy, je rozhodnutí AČCKA uspořádat konferenci právě na pobřeží Costa del Sol, v Andalusii více než symbolické a z naší strany velice vítané. Andalusie má stále čím překvapovat, v žebříčku nejvíce navštěvovaných španělských destinací stojí na předním místě a není nikoho, kdo by její kulturou, historií, gastronomií a přírodou nebyl okouzlen. Vyšší návštěvnost Andalusie v budoucnu podpoří i přímé lety Praha-Sevilla, jež budou zahájeny od července. Andalusie, konkrétně Malaga, Córdoba a Sevilla, jsou kromě toho propojeny s letecky dostupným Madridem rychlovlaky AVE, díky kterým trvá přesun z Madridu do Malagy pouhé dvě a půl hodiny“.

Z letiště Václava Havla v Praze bylo v roce 2022 do Španělska odbaveno více než 930 tisíc cestujících. Konkrétně do Malagy odcestovalo leteckou dopravou z Prahy více než 133 tisíc cestujících. Region Andalusie je dostupný po celý rok. Aktuálně, v rámci letního letového řádu 2023, provozují přímé letecké spojení do Malagy celkem dvě letecké společnosti – Smartwings denně a Eurowings až 4x týdně.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mindwell používá zdravotnický prostředek třídy I.

10:48 Mindwell používá zdravotnický prostředek třídy I.

Služba Mindwell, která umožňuje systematickou péči pro nejčastější psychické poruchy a prevenci širo…