ACK ČR odmítá poplašné zprávy, týkající se cestovních kanceláří

22.05.2018 8:40 | Zprávy

Asociace cestovních kanceláří ČR se zásadně ohrazuje proti analýze společnosti Bisnode, dle které je 6 % cestovních kanceláří ohroženo úpadkem, resp. 5% vykazuje zvýšené riziko krachu. ACK ČR má po analýze scoringové tabulky Bisnode za to, že se Bisnode nešťastně unáhlila v bulvárnosti své včerejší tiskové zprávy.

ACK ČR odmítá poplašné zprávy, týkající se cestovních kanceláří
Foto: ackcr.cz
Popisek: Asociace cestovních kanceláří ČR - logo

Cestovní kanceláře zažívají nyní s ohledem na vzestup tržeb domácí, příjezdové i výjezdové turistiky velmi pozitivní období, které vůbec nenaznačuje, že by mělo dojít k výraznému počtu úpadku cestovních kanceláří v České republice.

"Pokud bychom přijali závěry studie, museli bychom se obávat, že ve velmi krátké době zkrachuje přes 80 cestovních kanceláří. To je více, než jich zkrachovalo za posledních 15 let celkem. Znamenalo by to zároveň, že je náš obor v obrovské krizi a že jsou ohrožené dovolené mnoha klientů. Musíme se proti takovým poplašným zprávám ohradit," reagoval místopředseda asociace Jan Papež.

Cestovní kanceláře musí na základě platné legislativy plnit velmi přísné podmínky pro provozování koncesované živnosti, které zahrnuje i pojištění proti úpadku. Tento zákon byl navíc v roce 2016 zpřísněn a každá cestovní kancelář musí každý měsíc posílat pojistné za předchozí měsíc. Měsíční hlášení tak dokazují reálná čísla a ekonomickém „zdraví“ cestovních kanceláří, a to vše pod trvalým dohledem pojišťoven a Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Klient českých cestovních kanceláří je nejlépe chráněným na trhu, jelikož jím investované prostředky do produktu cestovní kanceláře jsou z hlediska spotřebitelského bezpečí velmi dobře ochráněny a v případě případné insolvence poskytovatele služeb – cestovní kanceláře – stoprocentně vratné.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Martin Exner byl položen dotaz

Koho myslíte těmi nácky?

Turka? A koho považujete za demokratické strany? Přijde mi, že problém této vlády je, že pokud nejde o vládní stranu nebo o názor, který prosazujete vy, tak je vše ostatní nedemokratické, populistické, dezinformační atd. Zamyslel jste se třeba vy sám nad tím, že něco děláte špatně, když se tak daří ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Biometan jako náhrada zemního plynu? První projekty procházejí praktickými zkouškami

11:42 Biometan jako náhrada zemního plynu? První projekty procházejí praktickými zkouškami

Do roku 2030 má v České republice až deset procent spotřeby zemního plynu pokrýt biometan. Palivo po…