AMSP ČR: Hlasování veřejnosti o nejlepší rodinnou firmu právě startuje

15.10.2014 17:03

Počínaje dnešním dnem až do půlnoci 2. listopadu 2014 si může veřejnost zvolit svou rodinnou firmu roku. Hlasování probíhá v rámci soutěže Equa bank Rodinná firma roku a každý hlasující má šanci vyhrát luxusní hodinky tradiční české značky PRIM. Je to vůbec poprvé, co se veřejnost do soutěže může zapojit a podpořit tak jednu z deseti nominovaných firem. Vyhlášení vítěze proběhne 13. listopadu 2014 v rámci Dne podnikatelů České republiky, organizovaného každoročně Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR). Soutěž Equa bank Rodinná firma roku pořádá AMSP ČR, generálním partnerem je Equa bank a partnerem soutěže LeasePlan GO. Soutěž se do budoucna rozhodla podpořit i společnost Deloitte.

AMSP ČR: Hlasování veřejnosti o nejlepší rodinnou firmu právě startuje
Foto: AMSP ČR
Popisek: AMSP ČR

"Rodinné podnikání je z hlediska rozvoje naší ekonomiky velice důležité. Firmy s rodinnou strukturou bývají stabilnější, odolnější vůči nepříznivým ekonomickým podmínkám a svými klienty i partnery jsou vnímány jako spolehlivé a perspektivní. Soutěží Equa bank Rodinná firma roku chceme tyto firmy motivovat k dalšímu rozvoji jejich podnikání,“ vysvětluje Karel Havlíček, předseda představenstva AMSP ČR.

„Naše interní průzkumy ukázaly, že pro dvě třetiny Čechů je důležité, zda si pořizují výrobky či služby od rodinné firmy. Proto jsme se rozhodli dát lidem možnost, zvolit si firmu, která si podle nich zaslouží získat Cenu veřejnosti. Z celkových několika desítek přihlášených firem bylo porotou vybráno deset společností, které se utkají o přízeň veřejnosti,“ objasňuje David Řehoř, ředitel rozvoje obchodu firemního bankovnictví Equa bank.

„Dosáhnout úspěchu v rodinném podnikání na dnešním vysoce konkurenčním trhu je čím dál tím těžší. Velmi si vážíme úsilí rodinných firem, které do svého podnikání dlouhodobě investují a rádi bychom jim do budoucna pomohli v jejich dalším rozvoji,“ uvedl Tomas Seidl, partner oddělení Deloitte Private.

Hlasování o Cenu veřejnosti probíhá ve dnech od 15. 10. do půlnoci 2. 11. 2014 na www.rodinnafirmaroku.cz. Luxusní hodinky PRIM získá hlasující, který bude stý v pořadí. K tomu dostane běžný účet zdarma včetně neomezeného výběru ze všech bankomatů v ČR. Vítězná firma získá roční bezplatné služby SME bankovnictví zdarma, tradiční české hodinky PRIM a skleněnou trofej. Ze všech obdržených přihlášek vybrala deset firem pro hlasování veřejnosti odborná porota složená se zástupců AMSP ČR, Equa bank, LeasePlan GO a mediálních partnerů Profit a BusinessInfo.cz na základě souboru ekonomických, ale i neekonomických kritérií, jako je například růst obratu v posledních deseti letech, příspěvek k zaměstnanosti v regionu (počet zaměstnanců), počet generací vlastníka zapojených do podnikání, politika sociální odpovědnosti (CSR), aj.

Nominované společnosti pro hlasování o Cenu veřejnosti 2014:

LIKO – S, a.s.:

Společnost se soustředí se na výrobu a montáž halových objektů, montovaných budov a specifické akusticko-izolační realizace. Vznikla před dvaadvaceti lety a v současnosti zaměstnává přes 170 zaměstnanců.

LASKI, s.r.o.:

Původně se firma zabývala prodejem náhradních dílů na zemědělské stroje. Dnes je největším producentem komunální techniky v Evropě. Značka je na trhu od roku 1992 a zaměstnává 60 osob.

HIT–CZ:

Poděbradská papírna nabízí propagační a reklamní služby od návrhů, tisku, kompletace až po dopravu materiálů, zabývá se také atypickými zakázkami. Na trhu působí 16 let a zaměstnává 22 pracovníků.

Dvořák – svahové sekačky s.r.o.:

Předmětem činnosti firmy je vývoj, výroba a servis patentovaných, rádiem řízených sekaček. Společnost byla založena v roce 2004.

Kafírna Trutnov:

Rodina Volkova si splnila svůj sen otevřením kavárny. Na otevření navázala související činností, začala pražit kávu. Kafírna je první pražírnou kávy, která může užívat označení Fair Trade. Zaměstnává 9 osob.

PROXIM s.r.o.:

Společnost se zabývá výrobou a distribucí látek pro zahradu, domácnost i průmysl. Pro své produkty nalezla odbyt již v několika zemích Evropy. V letošním roce oslavila 22 let na trhu.

REKO a.s.:

Společnost vyrábí ploché hnací řemeny, dopravní a elevátorové pásy. Milan Košťál ji založil před dvaadvaceti lety, postupem času výrobu rozšířil o 29 zaměstnanců.

Servisbal Obaly s.r.o.:

Hlavní náplní firmy Servisbal je navrhování, výroba a prodej obalů. Vznikla před jednadvaceti lety. V současnosti zaměstnává přibližně 80 zaměstnanců.

LB Bohemia, spol s.r.o.:

Společnost LB Bohemia se zabývá vývojem, výrobou a distribucí speciálních matrací pro dlouhodobě ležící a nemocné pacienty. Na trhu je od roku 2000 a čítá 20 zaměstnanců.

Občanské sdružení Kultura pro mládež:

Nestátní nezisková organizace, jejímž posláním je vytvářet prostory pro aktivní využití volného času především mladých lidí. Sdružení funguje od roku 2004 a má tým o 8 zaměstnancích a desítkách dobrovolníků.

Více informací o hlasování veřejnosti a soutěži Equa bank Rodinná firma roku se dozvíte na webových stránkách: www.rodinnafirmaroku.cz

Asociace malých a středních podniků a živnostníků České republiky sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky a živnostníky i jejich organizace z celé republiky již od r. 2001. Úspěšně prosazuje základní myšlenky z Programu rozvoje malých a středních podniků v ČR, který zpracovala již v roce 2003 a průběžně jej aktualizuje. Asociace spolupracuje s vládou, jednotlivými ministerstvy a v uplynulých letech iniciovala řadu zákonných opatření, která pomáhají formovat podnikatelské prostředí v naší zemi. Je připomínkovým místem k připravované legislativě, členem Podnikatelské rady a řady dalších poradních orgánů vlády a ministerstev vč. hodnotitelských komisí. Pro své členy poskytuje především INFORMAČNÍ SERVIS, PORADENSTVÍ a ANALÝZY zaměřené cíleně na segment malých a středních podniků a živnostníků z celé řady oblastí, dále účast na odborných akcích, seminářích, konferencích, setkáních podnikatelů v ČR i v zahraničí a celkové prosazování zájmů tohoto segmentu vůči vládě, parlamentu a dalším institucím. Členové mohou dále využívat exkluzivních  nabídek a benefitů partnerů AMSP ČR, Asociace vyhlašuje také vlastní Grantový program pro členy AMSP ČR. S cílem zviditelnění živnostníků i malých a středních firem poskytuje asociace záštitu, nominuje a je odborným hodnotitelem soutěže bankovních produktů "Zlatá koruna", soutěže "Štiky českého byznysu", Festivalu Česká inovace, ceny „Best Innovator“, či „Vizionáři“, "Exportní ceny DHL UNICREDIT", soutěže "Ocenění českých podnikatelek" či „Zákon roku“. Asociace je jedním ze zakladatelů Koalice pro transparentní podnikání. Aktuálně zastupuje zájmy cca 254.000 podnikatelských subjektů. www.amsp.cz

Equa bank a. s. vstoupila na český trh v roce 2011. V současné době má Equa bank přes 100 000 klientů a provozuje 34 obchodních míst po celé České republice. V letech 2014/2015 plánuje rozsáhlou expanzi poboček a do konce roku 2015 bude mít v ČR celkem 60 obchodních míst. Equa bank nabízí jednoduché, srozumitelné a transparentní služby osobního i firemního bankovnictví, k nimž patří běžné a spořicí účty s možností vedení zdarma, více měnové bezkontaktní platební karty, hypotéky, spotřebitelské půjčky, pojištění, terminované vklady a podnikatelské úvěry.

Během třech let na trhu získala Equa bank řadu prestižních ocenění. V soutěži Hospodářských novin Nejlepší banka 2014 získala ocenění Klientsky nejpřívětivější banka. Ve finanční soutěži Zlatá koruna 2014 získala Equa bank hned 5 ocenění. Na nejvyšší stupeň vystoupala v Ceně veřejnosti, a to s produktem Běžný účet Equa bank. V kategorii Úvěry získala 1. místo za svůj produkt RePůjčka - Vracíme poplatky, v kategorii Hypotéky získala 1. pozici za Refinancování hypotéky - Vracíme poplatky.  S tímto produktem uspěla zároveň v kategorii Novinka roku, když získala stříbrnou korunu, 2. místo obsadila také v kategorii Platební karty s Bezkontaktní kartou Equa bank. V anketě Zlatý Měšec 2014 se Equa bank stala 2. nejlepší bankou na trhu. Úspěchy slaví i v zahraničních soutěžích. Podle prestižního časopisu Global Banking & Finance Review a rovněž podle magazínu World Finance je nejlepší retailovou bankou v ČR. www.equabank.cz

LeasePlan Go je nejlepší způsob, jak si pořídit auto pro podnikání. První tuzemský e-shop s auty, u nichž dodavatel garantuje náklady na jejich provoz až po dobu pěti let, otevřel brány. Společnost LeasePlan v něm začala nabízet svůj nový produkt LeasePlan Go – dlouhodobou správu vozidel určenou především podnikatelům, malým a středním firmám i drobným živnostníkům. Výše splátek je finální a obsahuje kompletní servis i údržbu, pneumatiky po celou dobu leasingu, povinné a havarijní pojištění, palivovou karta se slevou, řešení STK, asistenční službu apod.

Zákazník si na stránkách www.LeasePlanGo.cz vybere automobil a také doplňkové služby, které firma nabízí v přednastavených balíčcích. Ty mu zásadně usnadní užívání vozidla a zlevní jeho provoz. Zároveň mu pomohou od administrativy, která je se služebními auty spojena. Firmy nebo živnostníci tak starosti o vozy převedou na externí společnost a ušetřený čas i peníze mohou věnovat svému podnikání. Více informací na: www.leaseplango.cz Jezděte levně, hned a bez starostí!

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: AMSP ČR

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

svoboda slova

Úplně souhlasím s tím, co si ANO myslí o údajném boji s dezinformacemi a ochraně svobody slova. Můj dotaz zní. Jak budete chtít zajistit, aby tu svoboda slova fungovala dál a lidé neměli strach vyjádřit svůj názor, což se už dnes děje? Mluví se o boji s dezinformacemi, ale co ochrana svobody slova? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo obrany: LOM PRAHA uzavřel dohodu o průmyslové spolupráci v projektu F-35

22:03 Ministerstvo obrany: LOM PRAHA uzavřel dohodu o průmyslové spolupráci v projektu F-35

V pondělí 20. května 2024 byla uzavřena Dohoda o projektu průmyslové spolupráce (ICPA – Industrial C…