AMSP ČR: Navrhují odložení DPH pro výrobce lihovin

20. 9. 2012 18:32

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP) znekopojivě sleduje dopady prohibice na malé obchodníky, výrobce lihovin a stravovací zařízení. Považuje toto opatření za příliš ukvapené, nicméně vítá intenzivní snahu vlády situaci řešit.

AMSP ČR: Navrhují odložení DPH pro výrobce lihovin
Foto: AMSP ČR
Popisek: AMSP ČR

„Rozumím závažnosti situace, ale v tuto chvíli s  vaničkou vyléváme i dítě. Dlouhodobá nečinnost kontrolních orgánů je kompenzována poctivými výrobci a obchodníky. Reálně hrozí varianta, že se i přes objektivní snahu nepodaří obnovit odstávky výroby a stovky firem se tudíž ke konci měsíce dostanou do vážných problémů s řízením hotovosti.  Navrhujeme udělat vstřícný krok a poskytnout těmto firmám okamžitý daňový odklad DPH,  spojený s osvobozením od všech nově vzniklých úroků z prodlení. Uznávám, že to je nestandardní řešení, ale nestandardní je i prohibice“, uvedl předseda AMSP Karel Havlíček.

AMSP respektuje návrh na nové kolkování lihovin, ale současně se obává, že vystavování tzv. rodných listů ke každé šarži opětovně postihne zejména malé firmy.

V případě, že se situace nevyřeší do konce září a  neobnoví se řádná výroba a prodej, AMSP navrhuje zvážit vytvoření zvláštního fondu, kterým se malým a středním výrobcům poskytne přednostně půjčka pro překlenutí výpadku výroby.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: AMSP ČR

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy Praha: Shledání po letech - poštolka v ochranné síti byla naší starou známou

23:33 Lesy Praha: Shledání po letech - poštolka v ochranné síti byla naší starou známou

Přísloví o dobrých holubech, kteří se vracejí, všichni důvěrně známe. Pracovníci Záchranné stanice h…