AOPK ČR: Sokolí rok - letos v Jeseníkách vyvedli rekordních 41 mláďat

31.07.2021 17:28 | Zprávy

Hnízda tu opustilo nejvíce sokolích mláďat v novodobé historii.

AOPK ČR: Sokolí rok - letos v Jeseníkách vyvedli rekordních 41 mláďat
Foto: red
Popisek: Agentura ochrany přírody a krajiny ČR

Zahnízdilo tu 21 párů sokolů, z hnízd vylétlo 41 mláďat. Je to přesně o deset ptáčat více než v doposud nejúspěšnějším roce 2014. Počet vyvedených mláďat meziročně kolísá, ale z pohledu stability populace je důležitější počet hnízdících párů. Jeseníky s okolím jsou dnes jednou z nejvýznamnějších sokolích oblastí v naší republice.

„Vedle rekordu v počtu mláďat byla letošní sezóna specifická také tím, že byla velmi dlouhá. Rozdíly ve stáří mláďat byly až jeden měsíc. Pravděpodobně se na tom podepsalo i chladné a deštivé jarní počasí. Proto byl časově náročnější i monitoring a ostraha hnízdních lokalit, protože se vyvádění některých mláďat posunulo už do období vyšší turistické návštěvnosti,“ vysvětluje Petr Šaj z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Petr Kulhánek byl položen dotaz

Ministr Kulhánek: Nedostatek bydlení neustále roste

To je naprostá pravda, nemyslíte ale také, že naprosté selhání této vlády, když jste 4 roky u moci a výsledek je takový, že přibývá nedostatek bydlení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HZS ČR: Povodně 2024? Masivní nasazení, tisíce evakuovaných a adrenalinové záchrany

13:04 HZS ČR: Povodně 2024? Masivní nasazení, tisíce evakuovaných a adrenalinové záchrany

Před rokem zasáhla Českou republiku tlaková níže Boris, která s sebou přinesla velice silný vítr a r…